Polscy piłkarze dotarli do hotelu w Soczi

Polscy piłkarze zostali przywitani na lotnisku w Soczi chlebem i solą fot.Bartłomiej Zborowski/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Piłkarze reprezentacji Polski dotarli do hotelu w Soczi, gdzie będą mieszkać podczas rozpoczynających się w czwartek piłkarskich mistrzostw w Rosji. Wieczorem zaplanowany jest pierwszy trening na stadionie „Sputnik-Sport”.

We wtorek zespół trenera Adama Nawałki z przytupem pożegnał się ze swymi sympatykami na PGE Narodowym, wygrywając w meczu towarzyskim z Litwą 4:0, po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego oraz trafieniach Dawida Kownackiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe, ale nieuznany został gol Grzegorza Krychowiaka.

Biało-czerwoni wylecieli z Polski z kilkunastominutowym opóźnieniem. Czekali na nich dziennikarze oraz mała grupka kibiców.

„Robert podpisze mi się na tym?” – pytał dziennikarzy mieszkający w Kolonii Rafał pokazując plecak Realu Madryt.

Jego rodzice pochodzą z Polski – ojciec z Zabrza, matka z Katowic. On urodził się w Niemczech, ale zapowiedział, że będzie się starał o polskie obywatelstwo.

„Od czasu porażki Polaków z Niemcami na mistrzostwach świata w 2006 roku, kiedy Oliver Neuville strzelił gola w doliczonym czasie gry, trzymam kciuki tylko za biało-czerwonych. Mam nadzieję, że daleko zajdą na mundialu w Rosji. Najważniejszy będzie pierwszy mecz z Senegalem. Będę również kibicował Argentynie” – przyznał Rafał.

Przyjechał z kolegami w środę do Soczi z Moskwy.

„Ja cenię Sławomira Peszkę. To nie tylko świetny piłkarz, ale również barwna postać. W Soczi jeszcze nie czuć atmosfery mundialu. Zupełnie inna sytuacja jest w Moskwie. Tam kibice są widoczni na każdym kroku” – podkreślił z kolei Kamil, który również mieszka w Kolonii.

Do kibiców podszedł Łukasz Piszczek. Rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. Polacy zostali przywitani przez lokalny zespół pieśni i tańca. Członkowie zespołu ubrani w tradycyjne stroje przywitali biało-czerwonych chlebem i solą oraz wykonaniem rosyjskich pieśni.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*