Pjongczang/hokej na lodzie – porażka Amerykanów, Czesi pierwszymi półfinalistami

Czesi zapewnili sobie półfinał celnym strzałem z karnego fot.Larry Smith/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Czesi po rzutach karnych pokonali USA 3:2 (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0) w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju hokeistów w Pjongczangu. Ich kolejnymi rywalami będą Olimpijczycy z Rosji, którzy pokonali Norwegię 6:1.

Po wyrónanym meczu nieznacznie lepsi okazali się Czesi. Zadecydował o tym jedyny wykorzystany karny przez Petra Koukala. Pozostałe cztery Czesi zmarnowali, natomiast Amerykanom nie udało się strzelić żadnego z pięciu.

W pierwszej tercji prowadzenie objęli Amerykanie po strzale Ryana Donato, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Jan Kolar. Także druga część spotkania zakończyła się remisem 1:1, z tym, że tym razem jako pierwsi z gola cieszyli się Czesi. W trzeciej, niezwykle szybkiej i wyrównanej tercji bramki nie padły, podobnie jak w dogrywce. Bliżsi szczęścia byli Amerykanie, którzy trafili w poprzeczkę.

Czesi mają w dorobku tylko jeden złoty medal olimpijski, zdobyty w 1998 roku w Nagano, w pierwszym turnieju z udziałem gwiazd NHL. Tym razem po raz pierwszy od japońskich igrzysk zawodnicy najlepszej ligi świata o medale nie rywalizują.

Czesi po raz drugi w Pjongczangu wygrali po rzutach karnych. Wcześniej w grupie z Kanadą.

W drugim półfinale zagrają Niemcy z Kanadą. Pierwsi niespodziewanie pokonali po dogrywce Szwecję 3:2, a zespół „Klonowego Liścia” wygrał z Finlandią 1:0.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*