Strona głównaSportPjongczang - olimpijski dzień w skrócie, wtorek 20 lutego

Pjongczang – olimpijski dzień w skrócie, wtorek 20 lutego

-

Badanie próbki B potwierdziło stosowanie dopingu przez reprezentanta Olimpijczyków z Rosji Aleksandra Kruszelnickiego fot.Javier Etxezarreta/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Zajmujący pierwsze miejsce w tabeli medalowej zimowych igrzysk w Pjongczangu Norwegowie wywalczyli we wtorek srebrny krążek. Łącznie reprezentanci tego kraju stanęli na olimpijskim podium w Korei Południowej 29 razy, w tym 11 razy na najwyższym jego stopniu.

Żadna inna reprezentacja nie może się pochwalić tyloma medalami w Pjongczangu. Norwegowie po 69 finałach mają też w dorobku 10 srebrnych krążków i osiem brązowych.

Druga lokata w klasyfikacji należy do Niemców, którzy mają bilans: 11-7-5.

Polacy wywalczyli dotychczas dwa medale – złoty i brązowy – co daje im 17. pozycję. Konkurs na dużej skoczni narciarskiej wygrał Kamil Stoch, a potem zajął trzecie miejsce w drużynie wraz z kolegami: Maciejem Kotem, Stefanem Hulą i Dawidem Kubackim.

Skrót najważniejszych wydarzeń igrzysk olimpijskich w Pjongczangu:

Polscy skoczkowie narciarscy: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch odebrali w Pjongczangu brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca w poniedziałkowym olimpijskim konkursie drużynowym.

x x x

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew z dorobkiem 161,35 punktów zajęli 14. miejsce w rywalizacji olimpijskiej par tanecznych w jeździe figurowej na lodzie w Pjongczangu. Złoty medal zdobyli Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir (206,07 pkt).

x x x

Badanie próbki B potwierdziło stosowanie dopingu przez reprezentanta Olimpijczyków z Rosji Aleksandra Kruszelnickiego, który wraz z żoną Anastazją Bryzgałową zdobył w Pjongczangu brązowy medal igrzysk w konkurencji par mieszanych w curlingu. Zawodnik nie przyznaje się do zażycia zabronionej substancji. „Tylko ktoś pozbawiony rozsądku stosowałby doping tuż przed taką imprezą” – zaznaczył.

x x x

Biathloniści Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk, Andrzej Nędza-Kubiniec i Grzegorz Guzik zajęli 16. miejsce w olimpijskiej rywalizacji sztafet mieszanych 2×6 + 2×7,5 km. Zwyciężyli Francuzi, w składzie z Martinem Fourcade’em, który zdobył trzecie złoto w Pjongczangu.

x x x

Szczepan Kupczak zajął 25. miejsce w kombinacji norweskiej ze skokiem na dużym obiekcie i biegiem na 10 km podczas igrzysk w Pjongczangu. Wszystkie miejsca na podium przypadły Niemcom – wygrał Johannes Rydzek, przed Fabianem Riessle i Erikiem Frenzlem.

x x x

Magdalena Warakomska – po analizie sędziów – awansowała do ćwierćfinału olimpijskiej rywalizacji na 1000 m w short tracku w Pjongczangu. Wcześniej Polka zajęła odległe lokaty na dystansach 500 i 1500 m.

x x x

Bartosz Konopko zajął drugie miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym i awansował do ćwierćfinału rywalizacji na 500 m w short tracku na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.