Pjongczang – olimpijski dzień w skrócie, środa 14 lutego

Eric Frenzel obronił w kombinacji norweskiej złoty medal z Soczi fot.Daniel Kopatsch/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Skrót najważniejszych wydarzeń igrzysk olimpijskich w Pjongczangu:

Polscy skoczkowie bardzo dobrze wypadli na środowych treningach przed sobotnim konkursem skoków narciarskich na dużym obiekcie igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Z piątki biało-czerwonych najlepiej prezentowali się Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

x x x

Niemiec Eric Frenzel zdobył złoty medal w kombinacji norweskiej podczas igrzysk w Pjongczangu. Frenzel obronił tytuł mistrzowski wywalczony cztery lata temu w Soczi. Paweł Słowiok uplasował się na 22. pozycji.

x x x

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 12. miejsce w olimpijskiej rywalizacji dwójek saneczkarskich w Pjongczangu. Złoty medal zdobyli Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt, powtarzając sukces z igrzysk w Soczi.

x x x

Shaun White po raz trzeci został mistrzem olimpijskim w snowboardowej konkurencji halfpipe. 31-letni Amerykanin wcześniej był najlepszy w igrzyskach w Turynie i Vancouver, a w Soczi zajął czwarte miejsce.

x x x

Natalia Czerwonka zajęła 12. miejsce, a Karolina Bosiek 29. w olimpijskim wyścigu łyżwiarskim na 1000 m w Pjongczangu. Złoty medal zdobyła Holenderka Jorien ter Mors, przed Japonkami Nao Kodairą i Miho Takagi.

x x x

Ze środy (14 lutego) na czwartek (15 lutego) przełożony został bieg indywidualny kobiet na 15 km w olimpijskiej rywalizacji w biathlonie w Pjongczangu. Powodem zmiany w programie zawodów był silny wiatr.

x x x

Z powodu zbyt silnego wiatru organizatorzy zdecydowali o przełożeniu na piątek narciarskiego slalomu kobiet na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

x x x

Ze względu na silne podmuchy wiatru organizatorzy zdecydowali, że dziennikarze muszą opuścić przygotowane w wielkich namiotach centra prasowe w Gangneung, gdzie w środę o olimpijskie medale rywalizują łyżwiarze figurowi i panczeniści.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*