Strona głównaSportPjongczang - olimpijski dzień w skrócie, poniedziałek 19 lutego

Pjongczang – olimpijski dzień w skrócie, poniedziałek 19 lutego

-

Polskie panczenistki nie zdobyły trzeciego z rzędu medalu w olimpijskich zawodach drużynowych fot.Sergei Ilnitsky/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Skrót najważniejszych wydarzeń igrzysk olimpijskich w Pjongczangu:

Polska zdobyła brązowy medal w drużynowym, olimpijskim konkursie skoków narciarskich na dużym obiekcie w Pjongczangu. Zwyciężyła Norwegia. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa Niemiec.

x x x

Artur Waś zajął 13. miejsce w olimpijskim wyścigu łyżwiarskim na 500 m w Pjongczangu. Złoty medal igrzysk w Korei Południowej zdobył Norweg Havard Lorentzen. Pecha miał Artur Nogal, który się potknął na starcie i przewrócił. Piotr Michalski był 33.

x x x

Polskie panczenistki nie zdobędą trzeciego z rzędu medalu w olimpijskich zawodach drużynowych. W poniedziałkowych ćwierćfinałach na igrzyskach w Pjongczangu zajęły ostatnie, ósme miejsce. Najlepsze były Holenderki, mistrzynie sprzed czterech lat z Soczi.

x x x

Niemcy Francesco Friedrich i Thorsten Margis oraz Kanadyjczycy Justin Kripps i pochodzący z Polski Alexander Kopacz zostali mistrzami olimpijskimi w bobslejowych dwójkach. Obie ekipy po czterech ślizgach miały taki sam czas – 3.16,86. Polacy zajęli 24. miejsce.

x x x

Norwegowie, którzy zdobyli w poniedziałek dwa złote krążki, utrzymali pierwsze miejsce w tabeli medalowej zimowych igrzysk w Pjongczangu. Po 64 ze 102 finałów Skandynawowie mają 28 miejsc na podium, najwięcej ze wszystkich reprezentacji.

x x x

Mam nadzieję, że Weronika Nowakowska i jej koleżanki jeszcze się zmobilizują, a ona sama wynikami udowodni swoją rzeczywistą moc – powiedział szef resortu sportu Witold Bańka w wywiadzie telewizyjnym dla wpolsce.pl.

x x x

Podejrzany o doping reprezentant Olimpijczyków z Rosji Aleksandr Kruszelnicki, który wraz z żoną Anastazją Bryzgałową zdobył w Pjongczangu brązowy medal w rywalizacji par mieszanych w curlingu, opuścił wioskę olimpijską i czeka na wyniki badania próbki B.

x x x

Szczepan Kupczak spisał się najlepiej z czwórki Polaków w poniedziałkowej sesji treningowej kombinatorów norweskich na dużej skoczni przed wtorkową rywalizacją o medale igrzysk w Pjongczangu. Zajął odpowiednio ósme, dziesiąte i dziewiąte miejsce.

x x x

W finale olimpijskiego turnieju w hokeju na lodzie w Pjongczangu triumfatorki czterech ostatnich igrzysk Kanadyjki po raz piąty w historii spotkają się z Amerykankami. W meczu o brązowy medal Olimpijki z Rosji zagrają z Finkami.

x x x

Kobieca reprezentacja Szwecji w curlingu poniosła pierwszą porażkę w olimpijskim turnieju w Pjongczangu. Zawodniczki ze Skandynawii uległy Korei Płd. 6:7. Obie ekipy mają identyczny bilans: pięć zwycięstw i przegrana; zajmują ex aequo pierwsze miejsce w tabeli.

x x x

Nie osiem, jak w Pjongczangu, a dziesięć zespołów zagra w 2022 roku w Pekinie w olimpijskim turnieju hokeja na lodzie kobiet – poinformował prezydent międzynarodowej federacji (IIHF) Rene Fasel.