Pjongczang – już 19 sportowców wywalczyło co najmniej trzy medale

Charlotte Kalla zdobyła w Pjongczangu już cztery medale fot.Guillaume Horcajuelo/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Francuzka Anais Bescond, która zajęła w czwartek trzecie miejsce w olimpijskiej sztafecie biathlonowej 4×6 km, jest 19. uczestnikiem igrzysk w Pjongczangu z co najmniej trzema medalami. Po cztery krążki mają tylko biegaczki narciarskie Charlotte Kalla i Marit Bjoergen.

Lepszym dorobkiem może pochwalić się Szwedka, która zdobyła złoto i trzy srebra, a Bjoergen ma po jednym złotym i srebrnym krążku oraz dwa brązowe. Norweżka ma za to łącznie najwięcej medali w historii zimowych igrzysk – 14.

Trzema złotymi krążkami mogą pochwalić się tylko Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, również biegacz narciarski, oraz rywalizujący w biathlonie Francuz Martin Fourcade.

Dwukrotnie na olimpijskim podium stanął skoczek narciarski Kamil Stoch. Najpierw wygrał indywidualny konkurs na dużym obiekcie, a później był trzeci wraz z kolegami w zawodach drużynowych.