Piłkarskie MME – „zwycięski” remis Francji i Rumunii. Włosi wyeliminowani

Francja i Rumunia zagrali na remis i wyeliminowali z turnieju gospodarzy fot.Alessio Tarpini/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Francja zremisowała z Rumunią 0:0 w ostatnim meczu fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21, rozgrywanych we Włoszech i San Marino. Taki wynik daje obu zespołom awans do półfinału i tym samym kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

Obie ekipy mają po siedem punktów, a rywalizację w grupie C dzięki lepszej różnicy bramek wygrała Rumunia. „Trójkolorowi” uzyskali awans jako najlepsza drużyna spośród tych, które zajęły drugie miejsca. Odpadli Włosi, którzy zgromadzili o punkt mniej. Do półfinału awansowali ponadto zwycięzcy grup A i B, tj. Hiszpania i Niemcy.

W drugim poniedziałkowym spotkaniu Anglia zremisowała z Chorwacją 3:3. Oba zespoły już wcześniej straciły szansę na półfinał.

Z turnieju odpadła już Polska. Biało-czerwoni wygrali dwa spotkania – z Belgią 3:2 i Włochami 1:0, ale później ulegli Hiszpanii 0:5 i zakończyli rywalizację w grupie A na trzecim miejscu.

Półfinały, w których Rumunia zmierzy się z Niemcami, a Hiszpania z Francją, zaplanowano na czwartek. Finał zostanie rozegrany w niedzielę w Udine.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*