Piłkarskie MME – włoskie media: Polska w raju

„Włosi otrzymali od Polaków kubeł zimnej wody” fot.Alessio Marini/EPA-EFE/Shutterstock

„Polska w raju, a Włosi – ależ oni mają pecha”- tak „La Gazzetta dello Sport” podsumowała zwycięstwo biało-czerwonych 1:0 nad gospodarzami mistrzostw Europy do lat 21 w środę w Bolonii. Lokalni komentatorzy nie kryją konsternacji i zdumienia porażką.

„Włosi dominowali, ale nie trafiali do bramki i zostali ukarani w wyniku jednego z rzadkich wypadów rywali” – relacjonował największy włoski dziennik sportowy. Podano też statystykę wskazującą, że Włosi byli przy piłce przez 66 procent czasu gry i podjęli aż 30 prób strzałów na bramkę przeciwników.

„Ale wygrała Polska” – dodał dziennik i przyznał, że wynik ten komplikuje sytuację włoskiej reprezentacji w MME.

Dość bezlitosny jest sprawozdawca agencji Ansa, który ocenił, że Włosi otrzymali od Polaków „kubeł zimnej wody”. Włoska reprezentacja grała „ładnie, ale bez konkretów, a do tego miała pecha” – podkreślono.

„I tak oto europejskie i także olimpijskie marzenie, po zachłystnięciu się euforią z powodu zwycięstwa nad Hiszpanią, odbiło się o polski mur” – obrazowo opisano.

Komentator włoskiej agencji pocieszał zarazem, że misja Włochów na tych mistrzostwach i w olimpijskiej perspektywie staje się „nadzwyczaj trudna, ale nie niemożliwa”. „Azzurri” – przypomniał – muszą koniecznie wygrać z Belgią w sobotę, a potem liczyć na korzystną dla nich kombinację innych wyników.

„Powstaje z tego niemal +sudoku+. Na razie Włosi są gigantycznie rozżaleni i to po meczu, w którym dominowali od początku do końca” – napisano.

W radiu RAI sprawozdawcy załamywali ręce, nie kryjąc przy tym zdziwienia słabą grą Włochów. Podkreślali, że po golu Polaków młodzi „Azzurri” grali jakby „na remis” i nie było po nich widać, że celem jest zwycięstwo.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*