Piłkarskie MME – trener Marcin Dorna ogłosił skład kadry

Mariusz Stępinski powinien być mocnym punktem młodzieżowej reprezentacji fot.Andrzej Grygiel/EPA

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski Marcin Dorna ogłosił skład na zgrupowanie w Arłamowie (5-14 czerwca) i młodzieżowe mistrzostwa Europy, które będą rozegrane w dniach od 16 do 30 czerwca w Polsce.

Wśród powołanych ostatecznie nie ma piłkarzy SSC Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, którzy w połowie maja byli na „liście życzeń” szkoleniowca kadry wśród zawodników z klubów zagranicznych.

Jednak 25 maja SSC Napoli oficjalnie poinformowało, że nie zgadza się na ich udział w mistrzostwach Europy do lat 21. Włoski klub postanowił skorzystać z przysługującego mu prawa i o decyzji poinformował PZPN.

Napoli argumentowało, że MME nie znajdują się w oficjalnym kalendarzu FIFA, a tylko na mecze w nim zawarte kluby są zobowiązane do zwalniania swoich piłkarzy.

Podczas ME do lat 21 Polacy zmierzą się w grupie A kolejno: ze Słowacją (16 czerwca w Lublinie), Szwecją (19 czerwca w Lublinie) i Anglią (22 czerwca w Kielcach). Oprócz dwóch wymienionych miast turniej zorganizują również Gdynia, Bydgoszcz, Tychy i Kraków. W ostatnim z nich odbędzie się finał – na stadionie Cracovii.

Oficjalnie meczem otwarcia będzie konfrontacja Polski ze Słowacją w Lublinie (godz. 20.45), ale tego samego dnia wcześniej zostanie rozegrane w Kielcach spotkanie Szwecja – Anglia (18.00).

Po raz pierwszy w historii w turnieju weźmie udział 12 drużyn. Dotychczas w finałowej rywalizacji występowało osiem reprezentacji.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy po cztery zespoły; do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc.

Kadra Polski na MME:

Bramkarze:

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC, Anglia), Jakub Wrąbel (Olimpia Grudziądz).

Obrońcy:

Jan Bednarek (Lech Poznań), Krystian Bielik (Birmingham City FC, Anglia), Paweł Dawidowicz (VfL Bochum 1848, Niemcy), Jarosław Jach (Zagłębie Lubin), Paweł Jaroszyński (Cracovia), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Igor Łasicki (Carpi FC 1909, Włochy), Przemysław Szymiński (Wisła Płock).

Pomocnicy:

Adam Buksa (Zagłębie Lubin), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Kapustka (Leicester City FC, Anglia), Jarosław Kubicki (Zagłębie Lubin), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Patryk Lipski (Ruch Chorzów), Łukasz Moneta (Ruch Chorzów), Radosław Murawski (Piast Gliwice).

Napastnicy:

Dawid Kownacki (Lech Poznań), Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów), Krzysztof Piątek (Cracovia), Mariusz Stępiński (FC Nantes, Francja).

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*