Piłkarski PP – w 1/4 finału Legia z Rakowem, Lechia z Górnikiem Zabrze

Lider 1. ligi Raków Częstochowa zmierzy się z mistrzem Polski warszawską Legią fot.Facebook

Broniąca trofeum Legia Warszawa trafiła na lidera 1. ligi Raków Częstochowa w 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Prowadząca w ekstraklasie Lechia Gdańsk zmierzy się natomiast z Górnikiem Zabrze. Losowanie odbyło się w siedzibie PZPN.

Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na 26-28 lutego. Natomiast jak terminy rezerwowe przewidziano 5-7 i 12-14 marca.

Co ciekawe Legia pierwotnie trafiła na lidera pierwszej ligi już podczas losowania par 1/8 finału. Jednak losowanie zostało powtórzone z powodu błędu technicznego i ostatecznie mistrzowie Polski zmierzyli się z Chrobrym Głogów.

Oprócz stołecznego zespołu w gronie ćwierćfinalistów znalazło się czterech innych przedstawicieli ekstraklasy. Właśnie spotkanie dwóch z nich: Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk, zapowiada się najciekawiej na tym etapie rywalizacji.

Dwa pozostałe zespoły z ekstraklasy zmierzą się z pierwszoligowcami. Beniaminek Miedź Legnica zagra z Puszczą Niepołomice. W poprzednim sezonie w rozgrywkach 1. ligi dwukrotnie padł remis pomiędzy tymi zespołami (2:2 i 1:1). Czwartą parę tworzą Jagiellonia Białystok z Odrą Opole.

Finał odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Pary 1/4 finału:

Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Odra Opole – Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa – Legia Warszawa

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*