Strona głównaSportPiłkarski PP – Puszcza niegościnna dla Lechii. Ruch bez szans z Lechem

Piłkarski PP – Puszcza niegościnna dla Lechii. Ruch bez szans z Lechem

-

Drugoligowa Puszcza Niepołomice wyeliminowała z PP wicelidera ekstraklasy Lechię Gdańsk fot.Facebook

Wicelider tabeli piłkarskiej ekstraklasy Lechia Gdańsk niespodziewanie odpadł w 1/8 finału Pucharu Polski po porażce w rzutach karnych 2-4 z reprezentantem 2. Ligi Puszczą Niepołomice. Po 120 minutach było 1:1. W drugim środowym meczu Ruch przegrał w Chorzowie z Lechem Poznań 0:3

W Niepołomicach prowadzenie dla Lechii uzyskał Flavio Paixao (66), wyrównał Maciej Domański z rzutu karnego podyktowanego w 86 min za faul Stevena Vitorii na Longinusie Uwakwe. W 89. min Lechia była bardzo bliska zdobycia drugiego gola, ale po „główce” Rafała Janickiego piłka odbiła się od poprzeczki. Z kolei w 101. minucie – po uderzeniu z 18 m Milena Gamakowa – słupek „pomógł” golkiperowi niepołomickich „Żubrów”.

W Chorzowie Lech nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem gospodarzy. Bramki dla „Kolejorza” strzelili Marcin Robak, Radosław Majewski i Szymon Pawłowski.

Rywalem Lecha w ćwierćfinale będzie zwycięzca rywalizacji Chojniczanki Chojnice z Wisłą Kraków, którą zaplanowano na 27 września. Dzień później odbędzie się mecz Pogoni Szczecin z Jagiellonią. Jego zwycięzca spotka się w ¼ finału z Puszczą Niepołomice.