Strona głównaSportPiłkarski PP – Puszcza nie dała rady Pogoni

Piłkarski PP – Puszcza nie dała rady Pogoni

-

Pogoń fot.Facebook
Pogoń z Niepołomic wyjeżdża z dobrą zaliczką przed meczem rewanżowym   fot.Facebook

Do trzech razy sztuka, to przysłowie potwierdziło się w Niepołomicach. Drugoligowa Puszcza w dwóch poprzednich rundach nie dała się ograć zespołom z ekstraklasy. Zwycięstwo 2:1 na obiekcie „Żubrów” odniosła dopiero Pogoń Szczecin.

Ekstraklasowy zespół objął prowadzenie w 21. min. Mateusz Matras podał wówczas do wychodzącego na dobrą pozycję Ricardo Nunesa. Ten ograł Łukasz Furtaka i celnie uderzył.

Portowcy mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia w 42. min. Jednak Rafał Murawski nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Szczecinianie rozpoczęli drugą połowę grając w dziesięciu. Adam Gyurcso za długo zbierał się do wyjścia na boisko i w efekcie zastąpił Spasa Delewa (który nie wszedł już po przerwie) dopiero w 47. min. Dziewięć minut później prowadzili 2:0. Adam Frączczak dobrze wykończył kontrę.

Grający ambitne drugoligowcy zdołali zdobyć gola. Na sześć minut przed końcem, po zagraniu rezerwowego Dominika Radziemskiego głową przelobował bramkarza ze Szczecina Marcin Orłowski. Co prawda Jakub Słowik wybił piłkę, ale zrobił to – zdaniem sędziego – gdy ta minęła linię.

We wcześniejszych spotkaniach PP Puszcza sprawiła dwie niespodzianki. W 1/16 finału o awansie decydowały rzuty karne, w których lepsza była Puszcza od Korony Kielce (3-2). W 1/8 finału drugoligowcy zagrali także z ekstraklasową Lechią Gdańsk. W karnych znowu była lepsza Puszcza, 4-2 (w obu przypadkach po dogrywce było 1:1).

W środę padł rekord frekwencji na stadionie w Niepołomicach. Nie było jednak kompletu (jest 2050 miejsc).