Piłkarski PP – popisowa dogrywka Górnika Zabrze, Raków potwierdził moc

Górnik Zabrze udowodnił swoją wyższość nad drugoligowym Rozwojem Katowice dopiero po dogrywce fot.Facebook

Piłkarze Górnika i lidera pierwszej ligi Rakowa uzupełnili grono ćwierćfinalistów Pucharu Polski. Zabrzanie pokonali w Katowicach po dogrywce występujący dwie klasy niżej Rozwój 4:1, a częstochowianie wygrali w Suwałkach z rywalem ze swojej ligi Wigrami 3:0.

W Katowicach gospodarze po 90 minutach niespodziewanie remisowali ze znacznie wyżej notowanymi rywalami 1:1. Bramkę dla Rozwoju zdobył w 27. minucie Michał Płonka, wkrótce potem wyrównał Hiszpan Jesus Jimenez. Do końca wynik nie uległ zmianie, więc o losach awansu rozstrzygała dogrywka. W niej trafiali już tylko piłkarze Górnika – kolejno Kamil Zapolnik, Szymon Matuszek i Łukasz Wolsztyński z rzutu karnego.

W Suwałkach doszło do starcia dwóch pierwszoligowców. Wigry podejmowały Raków po raz drugi w ciągu kilku tygodni. Na początku listopada zespół z Częstochowy wygrał tutaj 3:0 (w 17. kolejce ligowej), a teraz w meczu Pucharu Polski zanotował identyczne zwycięstwo. Bramki dla świetnie spisujących się jesienią gości zdobyli Czesi Petr Schwarz z rzutu karnego i Tomas Petrasek, a jedno trafienie – po uderzeniu Petraska – zapisano jako samobójcze golkiperowi Wigier Hieronimowi Zochowi.

Dzień wcześniej awans wywalczyły m.in. broniąca tytułu Legia Warszawa i prowadząca w ekstraklasie Lechia Gdańsk. Oba zespoły odniosły wyjazdowe zwycięstwa nad pierwszoligowcami. Drużyna ze stolicy wygrała z Chrobrym Głogów 3:0 (dwie bramki Portugalczyka Cafu), a piłkarze z Gdańska pokonali Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:1.

W innym środowym meczu rewelacja obecnego sezonu PP, trzecioligowa (czwarty poziom) Wisła Sandomierz uległa u siebie pierwszoligowej Odrze Opole 0:1.

We wtorek odpadli piłkarze Arki Gdynia, którzy w maju ubiegłego roku triumfowali w Pucharze Polski, a w 2018 grali w finale tych rozgrywek. Teraz, w 1/8 finału, przegrali u siebie z Jagiellonią Białystok 0:2.

Tego dnia awans wywalczyły także Miedź Legnica (1:0 we Wrocławiu ze Śląskiem) oraz pierwszoligowa Puszcza Niepołomice po niespodziewanym zwycięstwie nad reprezentantem ekstraklasy Wisłą Płock 3:1.

Categories: Sport