Strona głównaSportPiłkarski PP - awans Legii, porażka Piasta w 1/16 finału

Piłkarski PP – awans Legii, porażka Piasta w 1/16 finału

-

Pierwszą bramkę dla Legi w meczu z Górnikiem Łęczna strzelił Marek Saganowski fot.Facebook
Pierwszą bramkę dla Legi w meczu z Górnikiem Łęczna zdobył Marek Saganowski fot.Facebook

Broniąca trofeum Legia Warszawa po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 nad Górnikiem Łęczna awansowała do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Niespodzianką jest m.in. odpadnięcie Piasta Gliwice, po porażce rzutami karnymi 0-3 w Stalowej Woli z miejscową Stalą.

Bramki dla Legii, prowadzącej w tabeli ekstraklasy, padły w drugiej połowie. W 72. minucie celnym strzałem głową popisał się Marek Saganowski, a dziesięć minut później wynik ustalił Szwajcar Aleksandar Prijovic.

Oba zespoły spotkały się po raz drugi w sierpniu. Dziesięć dni wcześniej, w meczu ligowym, Legia również wygrała w Łęcznej 2:0.

W 1/8 finału Pucharu Polski nie zagra natomiast wicelider ekstraklasy – Piast. Gliwiczanie ulegli w Stalowej Woli drugoligowej (trzeci poziom rozgrywek) Stali w rzutach karnych 0-3. Po 90 minutach było 2:2, a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Z obecną edycją PP pożegnał się także Górnik Zabrze. Zespół, któremu nie wiedzie się w ekstraklasie (ostatnie miejsce), przegrał na wyjeździe z beniaminkiem 1. ligi Zagłębiem Sosnowiec 1:3, choć do przerwy prowadził 1:0.

– Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że możemy przegrać w takim stosunku. Wszystko, co było założone – realizowaliśmy. Niestety, dwa momenty gapiostwa w drugiej połowie i było po meczu. Każda misja kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy. Tak jak passa. Mam nadzieję, że zła passa się skończy. A nasza misja jeszcze trwa – powiedział szkoleniowiec Górnika Józef Dankowski, komentując żądanie zmiany trenera wykrzyczane przez zabrzańskich kibiców.

Efektowne zwycięstwa po 5:1 na wyjeździe odniosły Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław. Pierwsi, w obecności m.in. selekcjonera Adama Nawałki, pokonali Puszczę Niepołomice, a drudzy wygrali ze Stomilem Olsztyn.

Dzień wcześniej odbyły się cztery mecze. Wszystkie wygrały drużyny z ekstraklasy, występujące w roli gości – mistrz kraju Lech Poznań, Cracovia, Korona Kielce i Zagłębie Lubin.

„Miedziowi” wyeliminowali ubiegłorocznych półfinalistów PP – Błękitnych Stargard Szczeciński, wygrywając 4:2.

Kolejna runda Pucharu Polski zaplanowana jest na 23 września.