Strona głównaSportPiłkarski PP - awans Lecha i Lechii, niespodzianka w Tychach

Piłkarski PP – awans Lecha i Lechii, niespodzianka w Tychach

-

Lechia zapewniła sobie zwycięstwo w drugiej połowie meczu fot.Facebook

Piłkarze Lecha Poznań, Lechii Gdańsk oraz pierwszoligowego GKS Tychy awansowali w środę do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ostatni z tych zespołów pokonał u siebie występujący klasę wyżej ŁKS Łódź 2:0. Dzień wcześniej swoje mecze wygrały Piast Gliwice i Legia Warszawa.

Pierwsi z awansu w środę cieszyli się piłkarze Lecha. „Kolejorz” wygrał w Boguchwale z występująca tam w roli gospodarza drugoligową (trzeci poziom) Stalą Stalowa Wola 2:0. Gole strzelili Tymoteusz Puchacz i Tomasz Dejewski.

Najciekawiej w 1/8 finału zapowiadało się starcie Lechii z Zagłębiem Lubin, co potwierdziło się na boisku. Do przerwy goście prowadzili 2:0 po golach słoweńskich piłkarzy (Sasa Zivec i Damjan Bohar), ale między 53. i 63. minutą gdańszczanie odpowiedzieli trzema trafieniami. Bramki zdobyli kolejno Tomasz Makowski, Słowak Lukas Haraslin oraz Portugalczyk Flavio Paixao z rzutu karnego.

Wieczorem odbył się mecz w Tychach, gdzie GKS podejmował ekipę ŁKS. W poprzednim sezonie obie drużyny grały ze sobą w 1. lidze, ale łodzianie od lata są beniaminkiem ekstraklasy.

W środowy wieczór nie było jednak widać tej różnicy. Tyszanie wygrali 2:0, a losy meczu rozstrzygnęli w drugiej połowie. W 72. minucie prowadzenie dał im Wojciech Szumilas (błąd popełnił bramkarz ŁKS Dominik Budzyński), a osiem minut później wynik ustalił precyzyjnym uderzeniem głową Marcin Biernat.

Dzień wcześniej wystąpiły dwie drużyny Legii. Ta pierwsza, będąca aktualnym wicemistrzem Polski, wygrała na wyjeździe z występującym dwie klasy niżej Górnikiem Łęczna 2:0, natomiast trzecioligowe (czwarty poziom) rezerwy stołecznego klubu przegrały w Ząbkach z mistrzem kraju Piastem 0:2.