Piłkarska LN – Brzęczek: uważam, że to było dobre spotkanie. Mancini: wiedziałem, że to będzie trudny mecz

Jerzy Brzęczek: patrząc na całe spotkanie na pewno pozostaje niedosyt fot.Giorgio Benvenuti/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Po meczu Włochy-Polska powiedzieli:

Jerzy Brzęczek (selekcjoner reprezentacji Polski): „Gratuluję chłopakom. Uważam, że to było dobre spotkanie. Patrząc na całe spotkanie na pewno niedosyt pozostaje. Włosi nie mieli jakichś dogodnych sytuacji, a my je stworzyliśmy. Odbieraliśmy piłkę na naszej połówce i wyjeżdżaliśmy z kontratakiem. Zabrakło ostatniego podania, dokładności i wykończenia akcji, a w niektórych momentach decyzji, jak to miało miejsce przy akcji Krychowiaka. Bramkę straciliśmy w momencie, gdy byliśmy przy piłce. Straciliśmy ją i poszedł kontratak. Zmiany, jakie dokonywaliśmy, były po części wymuszone. Piotrek Zieliński odczuwał problemy, wcześniej również Mateusz Klich. Arek Reca zaczął narzekać na skurcze”.

Roberto Mancini (selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Włoch): „Polska to zespół, który w tej chwili ma więcej pewnych punktów niż my. W drugiej połowie popełniliśmy mniej błędów i jestem zadowolony z tych 45 minut. Wcześniej było dużo błędów, za dużo. Jorginho miał sporo problemów z Zielińskim, który sprawiał mu sporo problemów, ale gdy otrzymał wsparcie od kolegów, to zaczął grać lepiej. Mario Balotelli nie jest w optymalnej formie fizycznej i wiedzieliśmy o tym. Gwizdy? To jest części futbolu. Gdy Mario zacznie strzelać gole, otrzyma brawa.
Nie jestem rozczarowany tym meczem. Jestem zawiedziony, że nie wygraliśmy, ale wszyscy dali z siebie maksimum. Przeciwko Portugalii będą zmiany. 72 godziny między tymi meczami to niewiele, zwłaszcza że czeka nas jeszcze podróż”.

Robert Lewandowski (kapitan reprezentacji Polski): „Można mówić o lekkim niedosycie. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka sytuacji i mogliśmy strzelić więcej niż jedną bramkę. W drugiej Włosi posiadali inicjatywę, ale nie potrafili stworzyć sobie klarownych okazji, a gola zdobyli z karnego. Może w tej sytuacji można było się zachować lepiej i to już na początku tej akcji, jeszcze na połowie rywali. Ważne, że po nieudanym mundialu wróciła pewność siebie, a będzie pod tym względem jeszcze lepiej. Chcemy wrócić na zwycięską ścieżkę i liczę, że to nam się uda”.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*