Piłkarska LM – Ibrahimovic wynajął główny rynek w Malmoe na mecz z PSG

Zlatan Ibrahimovic fot.Yoan Valat/EPA

Zlatan Ibrahimovic opłacił instalację telebimu w dzielnicy Malmoe, w której się wychował fot.Yoan Valat/EPA

Szwedzki piłkarz Paris Saint-Germain Zlatan Ibrahimovic wynajął główny rynek w Malmoe, aby na wielkim ekranie kibice mogli obejrzeć 25 listopada mecz jego drużyny z Malmoe FF w Lidze Mistrzów.

Urodzony w Malmoe kapitan reprezentacji Szwecji rozpoczynał swoją karierę w tym klubie, skąd został sprzedany w 2001 roku do Ajaksu Amsterdam za rekordową w Skandynawii cenę 8,7 miliona euro.

Zaraz po losowaniu grup Ligi Mistrzów obiecał, że mecz w jego rodzinnym mieście będzie tak głośny, że będzie słyszalny w całym Malmoe. Kiedy dowiedział się, że bilety rozeszły się w ciągu 28 minut, napisał na swojej aplikacji Zlatan Unplugged: „wynająłem cały rynek główny i teraz mecz będzie nie tylko słyszalny, ale i dostępny dla wszystkich”.

Wiadomość Ibrahimovica podały w piątek wszystkie szwedzkie media, a kanał telewizyjny TV3 ogłosił, że podczas meczu w Paryżu we wtorek odnotował rekordową oglądalność w wysokości 1,4 miliona widzów.

Na ten mecz Ibrahimovic opłacił instalację telebimu w dzielnicy Rosengard, w której się wychował.

Władze miasta są zadowolone z inicjatywy, której wszystkie koszta pokryje piłkarz, lecz szczególnie zachwyceni są kibice, ponieważ bilety na mecz można jeszcze kupić tylko na portalach aukcyjnych za cenę 9-20 tysięcy koron (4-9 tys. złotych). Kanał telewizyjny zapowiedział też, że zwolni organizatora z opłaty za sygnał.

Prezes Malmoe FF Niklas Carlnen skomentował, że dzięki inicjatywie Ibrahimovica, w sytuacji, gdy nie ma już biletów, każdy kibic klubu będzie mógł obejrzeć mecz razem na rynku „w atmosferze takiej, jak na stadionie”.

W swojej grupie Malmoe FF ma poza PSG za rywali Real Madryt i Szachtar Donieck.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*