Piłkarska LM – Borussia nie ustępuje Realowi

-

Borussia pokonując Sporting jest wciąż na czele grupy F fot.Manuel Almeida/EPA
Borussia Dortmund pokonując Sporting jest wciąż na czele grupy F fot.Manuel Almeida/EPA

Piłkarze Legii przegrali w Madrycie z Realem 1:5 (1:3) w meczu Ligi Mistrzów. W innym spotkaniu grupy F Sporting Lizbona uległ u siebie Borussii Dortmund 1:2.

„Królewscy” pozostali na pozycji wicelidera grupy F. Mają siedem punktów, podobnie jak Borussia Dortmund, która pokonała w Lizbonie Sporting 2:1. Do przerwy goście prowadzili już 2:0 (Pierre-Emerick Aubameyang i Julian Weigl), odpowiedział w 67. minucie Bruno Cezar. W niemieckim zespole od 68. minuty grał Łukasz Piszczek.

Portugalski zespół wciąż ma trzy punkty, a Legia żadnego i bardzo niekorzystny bilans bramek 1-13.

Dwa remisy zanotowano w grupie E. W meczu Bayeru Leverkusen z Tottenhamem Hotspur nie było goli, natomiast w spotkaniu CSKA Moskwa – AS Monaco padł wynik 1:1. Całe spotkanie w ekipie gości, która wyrównała w 87. minucie (Portugalczyk Bernardo Silva) rozegrał Kamil Glik. Monaco ma pięć punktów i prowadzi w tabeli, którą zamyka jego wtorkowy rywal (CSKA ma 2 pkt).

W grupie G z kompletem punktów prowadzi Leicester City. Tym razem mistrzowie Anglii, bez Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego w kadrze meczowej, pokonali u siebie FC Kopenhaga 1:0 po golu Algierczyka Riyada Mahreza.

Z kolei FC Brugge, choć do przerwy prowadził 1:0, uległ na własnym boisku FC Porto 1:2, tracąc drugiego gola w doliczonym czasie z rzutu karnego (Andre Silva).

Olympique, bez lekko kontuzjowanego Macieja Rybusa, przegrał w Lyonie w grupie H z Juventusem Turyn 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 76. minucie rezerwowy Kolumbijczyk Juan Cuadrado. W tym momencie goście grali już w dziesiątkę, po czerwonej kartce na początku drugiej połowy dla Gabończyka francuskiego pochodzenia Mario Leminy. Spotkanie we Francji sędziował Szymon Marciniak.

Juventus ma siedem punktów, podobnie jak wicelider Sevilla. Triumfator Ligi Europejskiej pokonał na wyjeździe Dinamo Zagrzeb 1:0 po trafieniu Samira Nasriego.

Olympique zajmuje trzecie miejsce z trzema punktami, a Dinamo pozostaje bez punktu.

Szlagierem 3. kolejki fazy grupowej będzie środowe spotkanie Barcelony z Manchesterem City w grupie C. Od tego sezonu zespół „The Citizens” prowadzi Hiszpan Josep Guardiola – w przeszłości piłkarz i trener katalońskiego klubu.

Występujący w grupie D Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego zmierzy się u siebie z PSV Eindhoven. Lider tej grupy Atletico Madryt zagra na wyjeździe z FK Rostów.

Faza grupowa zakończy się 7 grudnia. Finał edycji 2016/17 LM odbędzie się 3 czerwca w walijskim Cardiff.