Strona głównaSportPiłkarska LM – awans Legii. Dwa gole Nikolica

Piłkarska LM – awans Legii. Dwa gole Nikolica

-

Dwie bramki Nemanji Nicolica sprawił, że Legia wciąż pozostaje w grze o Ligę Mistrzów fot.Facebook

Legia Warszawa wygrała u siebie z zespołem z Bośni i Hercegowiny Zrinjski Mostar 2:0 (1:0) w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Przed tygodniem padł remis 1:1 i mistrz Polski awansował do trzeciej rundy.

Mistrzowie Polski wystąpili w potencjalnie najmocniejszym składzie. Pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał Michał Pazdan, który z graczy występujących na Euro 2016 miał najdłuższy urlop. Do podstawowego składu wrócili też Tomasz Jodłowiec i Nemanja Nikolic.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w kadrze meczowej Legii nie znalazł się natomiast Ondrej Duda. Jak poinformował jego ojciec, 24-letni pomocnik w środę rano uda się do Berlina, aby podpisać pięcioletni kontrakt z Herthą. Według nieoficjalnych informacji „Wojskowi” mają zainkasować za Słowaka 4,4 mln euro.

Przed rewanżem w Warszawie mistrzowie Polski byli faworytem. Gospodarze od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę, choć nie wszystko układało się po myśli albańskiego szkoleniowca Besnika Hasiego. Już po kwadransie z powodu kontuzji boisko musiał opuścił Guilherme. Zastąpił go Kasper Hamalainen.

Mimo przewagi jaką mieli „Wojskowi” ich trener co chwili pokrzykiwał, aby jego podopieczni bardziej zdecydowanie atakowali i prowadzili grę na połowie przeciwnika. To przyniosło skutek w 28. minucie. Po jednym z dośrodkowań, Nemanja Bilbija zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a Nemanja Nikolic pewnie zamienił rzut karny na gola. Zawodnicy mistrza Bośni i Hercegowiny mieli jednak sporo pretensji do arbitra o tę decyzję, bo Bilbija miał rękę przy ciele.

Po zmianie stron goście coraz odważniej atakowali. Bliscy wyrównania byli w 60. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Jasmin Mesanovic płaskim strzałem próbował zaskoczyć Arkadiusza Malarza. Ten jednak z największym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Odpowiedź Legii była niemal natychmiastowa. Niespełna dwie minuty później Nikolic strzelił swoją drugą w tym meczu, a trzecią w konfrontacji ze Zrinjskim bramkę. Król strzelców poprzedniego sezonu wykorzystał prostopadłe podanie od Hamalainena i bez większych problemów pokonał bramkarza gości.

Dziesięć minut później reprezentant Węgier miał okazję na strzelenie trzeciego gola. Po ładnej akcji Thibaulta Moulina i Adama Hlouska, Nikolic strzelił jednak zbyt lekko i prosto w bramkarza. Moulin natomiast z każdym kolejnym meczem pokazuje coraz większe możliwości.

Rywala w 3. rundzie kwalifikacji legioniści poznają w środę. Będzie nim zwycięzca pary AS Trencin – Olimpija Lublana.

Wyniki i program meczów rewanżowych 2. rundy kwalifikacji LM:

Alaszkiert Erywań (Armenia) - *Dinamo Tbilisi (Gruzja)            1:1 (0:1); pierwszy mecz 0:2
Metalurg Lipawa (Łotwa)  - *FC Salzburg (Austria)                 0:2 (0:1); 0:1
*APOEL Nikozja (Cypr) - The New Saints (Walia)                    3:0 (0:0); 0:0
Seinajoki (Finlandia) - *BATE Borysów (Białoruś)                  2:2 (1:2); 0:2
Szeriff Tyraspol (Mołdawia) - *Hapoel Beer-Szewa (Izrael)         0:0; 2:3
*FC Kopenhaga (Dania) - Crusaders FC (Irlandia Północna)          6:0 (2:0); 3:0
*Crvena Zvezda Belgrad (Serbia)  - FC La Valetta (Malta)          2:1 (1:1); 2:1
*Legia Warszawa (Polska) - Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina) 2:0 (1:0); 1:1
Mladost Podgorica (Czarnogóra) - *Łudogororec Razgrad (Bułgaria)  0:3 (0:1); 0:2