Strona głównaSportPiłkarska LE - tylko Krychowiak cieszył się ze zwycięstwa

Piłkarska LE – tylko Krychowiak cieszył się ze zwycięstwa

-

Vitolo przeszedł do historii strzelając pierwszą bramkę dla Sevilli już w 13 sekundzie meczu fot.Manuel Bruque/EPA

Piłkarze Torino, z Kamilem Glikiem w składzie, przegrali na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 0:2, a zespół Arkadiusza Milika Ajax Amsterdam uległ w Kijowie Dnipro Dniepropietrowsk 0:1 w pierwszych meczach 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej.

W Sankt Petersburgu bramki dla lidera rosyjskiej ekstraklasy zdobyli Belg Axel Witsel w 38. minucie oraz Włoch Domenico Criscito na początku drugiej połowy. Goście z Turynu już od 28. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Marco Benassiego.

Glik rozegrał całe spotkanie, w końcówce meczu został ukarany żółtą kartką.

Porażki doznał także Ajax Amsterdam, który w poprzedniej rundzie wyeliminował Legię Warszawa. Holenderski zespół uległ w Kijowie Dnipro Dniepropietrowsk 0:1 (Roman Zozulia w 30. minucie). W podstawowym składzie gości pojawił się wracający po kontuzji Arkadiusz Milik. Napastnik reprezentacji Polski został zmieniony w 77. minucie.

W ciekawie zapowiadającym się starciu z udziałem dwóch włoskich drużyn Fiorentina zremisowała u siebie z Romą 1:1. W bramce gości wystąpił Łukasz Skorupski, który w 17. minucie został pokonany mocnym uderzeniem przy słupku przez Słoweńca Josipa Ilicica. Wyrównał w 77. minucie strzałem głową doświadczony Malijczyk Seydou Keita.

Z kolei w rywalizacji zespołów z Hiszpanii broniąca trofeum Sevilla, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, pokonała na wyjeździe Villareal 3:1. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie (żółta kartka), natomiast do historii przejdzie jego klubowy kolega Vitolo, który zdobył bramkę już w… 13 sekundzie. To najszybciej strzelony gol w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Pozostałe bramki dla Sevilli zdobyli Stephane M’Bia i Kevin Gameiro, a jedyną dla gospodarzy – Luciano Vietto.

W Liverpoolu Everton – dzięki bramce Romelu Lukaku w 82. minucie z rzutu karnego – pokonał Dynamo Kijów 2:1. Napastnik ukraińskiego zespołu Łukasz Teodorczyk cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W jednym ze szlagierowych spotkań VfL Wolfsburg pokonał Inter Mediolan 3:1, choć przegrywał 0:1 (dwa gole zdobył Belg Kevin De Bruyne). Mecz sędziował polski arbiter Szymon Marciniak. W innych spotkaniach FC Brugge wygrał z Besiktasem Stambuł 2:1, a Napoli pokonało Dynamo Moskwa 3:1 po trzech bramkach Gonzalo Higuaina. Goście ze stolicy Rosji całą drugą połowę grali w dziesiątkę.

Rewanże odbędą się za tydzień. Finał zostanie rozegrany 27 maja w Warszawie.