Piłka ręczna – Alex Dujshebaev w najlepszej siódemce 2018 roku na świecie

Alex Dujshebaev zwyciężył w głosowaniu na najlepszego prawego rozgrywającego świata w 2018 roku fot.Piotr Polak/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Piłkarz ręczny PGE VIVE Kielce Alex Dujshebaev został wybrany do najlepszej siódemki 2018 roku na świecie, w plebiscycie portalu „Handball-Planet”. Zawodnikiem roku uznano Norwega Sandera Sagosena z Paris Saint-Germain.

W plebiscycie portalu „Handball-Planet” brali udział dziennikarze i kibice. Dujshebaev zwyciężył w głosowaniu na najlepszego prawego rozgrywającego 2018 roku. Zawodnik mistrza Polski wyprzedził Nedima Remiliego (Paris Saint-Germain) i Dikę Mema (Barca Lassa). Hiszpański rozgrywający ma za sobą bardzo udane 12 miesięcy. Na początku tego roku wraz z reprezentacją swojego kraju zdobył mistrzostwo Europy, a później z PGE VIVE wywalczył mistrzostwo i Puchar Polski. W obecnej edycji Ligi Mistrzów jest liderem i najlepszym zawodnikiem drużyny z Kielc. Trzykrotnie był wybierany do siódemki kolejki tych elitarnych rozgrywek.

Wśród nominowanych zawodników byli trzej inni szczypiorniści ekipy ze stolicy regionu świętokrzyskiego: środkowy rozgrywający Chorwat Luka Cidric, prawoskrzydłowy Słoweniec Blaz Janc i hiszpański kołowy Julen Aginagalde. Najlepszym zawodnikiem 2018 roku uznano Sagosena, a najlepszym obrońcą Lukę Karabatica (obaj z Paris Saint-Germain).

Najlepsza siódemka świata 2018 roku w plebiscycie „Handball-Planet”:

Bramkarz: Arpad Sterbik (Telekom Veszprem – Hiszpania)
Lewoskrzydłowy: Uwe Gensheimer (PSG – Niemcy)
Lewy rozgrywający: Sander Sagosen (PSG – Norwegia)
Środkowy rozgrywający: –Andy Szmid (Rhein-Neckar Loewen – Szwajcaria)
Prawy rozgrywający : Alex Dujshebaev (PGE VIVE Kielce – Hiszpania)
Prawoskrzydłowy: David Balaguer (HBC Nantes – Hiszpania)
Obrotowy: Ludovic Fabregas (Barca Lassa – Francja)

Najlepszy zawodnik 2018 roku: Sander Sagosen (PSG – Norwegia)
Najlepszy obrońca: Luka Karabatic (PSG – Francja)

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*