Pierwsze zwycięstwo Bears. Rozstrzygnęła dogrywka

Jordan Howard zapewnił Bears pierwsze w tym sezonie zwycięstwo fot.Facebook

Futboliści Chicago Bears pokonali na Soldier Field Pittsburgh Steelers 23:17, odnosząc pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. O losach meczu zadecydowała dogrywka. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 17:17.

W ubiegłym tygodniu w przegranym 7:29 meczu w Tampie z Buccaneers Jordan Howard i Tarik Cohen przebiegli łącznie zaledwie 20 jardów, co było najgorszym wynikiem od trzech lat. W niedzielę na Soldier Field obaj byli bohaterami. Howard w 23 próbach zaliczył 138 jardów, otworzył przyłożeniem mecz i zakończył go w taki sam sposób w dogrywce, rozstrzygając losy meczu. Również Cohen swoimi 78 jardami w 12 podejściach miał spory udział w pierwszym zwycięstwie Bears.

Mecz obfitował w wiele obustronnych błędów, nieprzemyślanych decyzji, niezrozumiałych zagrań. Mistrzem w tych ostatnich okazał się Marcus Cooper, który pod koniec drugiej kwarty samotnie biegł po pewne przyłożenie, ale nie wiadomo dlaczego, zamiast wbiec, zatrzymał się na końcowej linii, dając sobie wybić piłkę. W konsekwencji zamiast pewnych siedmiu punktów Bears zdobyli tylko trzy.

Pierwsza odsłona, dzięki przyłożeniu Howarda zakończyła się prowadzeniem Bears 7:0. Na początku drugiej rozgrywający Steelers Ben Roethlisburger podał do Antonio Bryanta, który przyłożeniem wyrównał stan meczu. Końcówka na szczęście należała do miejscowych. Najpierw Mike Glennon uruchomił Adama Shaheena, a ten podwyższył wynik na 14:7, by chwilę później w konsekwencji wspomnianej już „akcji” Coopera, Connor Barth ustalił wynik pierwszej połowy na 17:7.

W dwóch następnych kwartach punkty zdobywali goście. W trzeciej Le’Veon Bell wbiegł do pola premiowanego sześcioma punktami, a w ostatniej Chris Boswell kopnął z odległości 32 jardów, doprowadzając do remisu 17:17.

W ostatnich ośmiu minutach żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów na wagę zwycięstwa. Powiodło się to w dogrywce Howardowi, który 19-jardowym biegiem, zapewnił Bears pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.