Strona głównaSportPewne zwycięstwo Bayernu, gol Lewandowskiego

Pewne zwycięstwo Bayernu, gol Lewandowskiego

-

Robert Lewandowski rozpoczął sezon od bramki z rzutu karnego fot.Ronald Wittek/EPA

Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego, a Bayern Monachium pokonał u siebie Bayer Leverkusen 3:1 (2:0) w inauguracyjnym meczu niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Druga połowa zaczęła się z opóźnieniem z powodu ulewy.

Polski napastnik i kapitan reprezentacji kraju do siatki trafił w 53. minucie. Chwilę wcześniej został sfaulowany przez Charlesa Aranguiza. Sędzia nie był pewny tej sytuacji i skorzystał z wideoweryfikacji – systemu VAR.

Broniący tytułu Bayern już w pierwszej połowie strzelił dwie bramki. Ich zdobywcami byli nowi zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w letnim oknie transferowym.

Najpierw w dziewiątej minucie akcję zakończoną golem przeprowadzili byli piłkarze Hoffenheim. Sebastian Rudy dośrodkował z rzutu wolnego do Niklasa Suele, a ten głową strzelił pierwszą bramkę sezonu 2017/18.

Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył – także po strzale głową – Francuz Corentin Tolisso, który przeprowadził się do Monachium z Olympique Lyon.

Honorowego gola dla Bayeru zdobył w 65. minucie Szwajcar Admir Mehmedi.