Niemieckie media chwalą swój zespół

Sławomir Szmal w meczu z Niemcami nie miał swojego najlepszego dnia fot.Diego Azubel/EPA

Sławomir Szmal w meczu z Niemcami nie miał swojego najlepszego dnia fot.Diego Azubel/EPA

Niemieckie media zareagowały z entuzjazmem na zwycięstwo ich drużyny nad Polską 29:26 w pierwszym meczu grupy D mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Zdaniem komentatorów sukces był ciężko wywalczony lecz zasłużony; zwracają uwagę na doping zawodników Bayernu.

„Start jak marzenie dla naszych chłopców” – cieszy się „Bild”. Niemieccy szczypiorniści dawno nie byli tak mocni, jak w meczu z Polską i pokonali drużynę uważaną za faworyta – ocenia niemiecki tabloid dodając, że zwycięstwo było w pełni zasłużone. „Nasi chłopcy pokazali w stolicy Kataru, kto rządzi w hali” – pisze „Bild”. Gazeta wyróżnia Steffena Weinholda i Uwe Gensheimera jako najlepszych na boisku. „W meczu z Rosją drużyna Sigurdssona może już zaklepać awans do jednej ósmej turnieju” – podkreśla „Bild”.

O „fascynującym i robiącym wrażenie starcie” niemieckiej drużyny pisze „Sueddeutsche Zeitung”. „Najpierw team DHB roztrwonił pięciobramkową przewagę, a potem, gdy zrobiło się groźnie, Niemcy znów odskoczyli i wygrali zasłużenie” – czytamy w największej opiniotwórczej gazecie. Autor zwraca uwagę, że pojedynkowi przyglądali się piłkarze Bayernu Monachium. „Niemiecki atak grał bardzo cierpliwie” – ocenił „SZ”. „Mecz do końca był emocjonujący, jednak w końcówce silniejsi psychicznie Niemcy zdołali rozstrzygnąć go w końcu na swoja korzyść” – konkludują dziennikarze.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” podkreśla, że niemieckiej drużynie udało się zwyciężyć przeciwnika, który pokonał ją w eliminacjach. „Być może pomógł Niemcom duch piłkarskich mistrzów świata” – spekuluje autor materiału. „W obecności Mario Goetze, Thomasa Muellera i Manuela Neuera drużyna niemiecka wystartowała w perfekcyjny sposób w MŚ” – czytamy w „FAZ”.

Gazeta podkreśla, że obecna reprezentacja niemiecka posiada „całkiem inną twarz” niż ta, która przegrała z Polską. Niemcy grali „bez cienia strachu” – chwali zawodników „FAZ”. Zwraca uwagę na zwyżkę formy Polaków, którzy doprowadzili do wyniku 20:20. Zespół Sigurdssona „przezwyciężył jednak słabszy okres” i wywalczył zwycięstwo.

Pierwszy program niemieckiej telewizji publicznej ARD chwali Niemców za koncentrację i mocne nerwy. „Nagrodą była zwycięstwo nad Polską” – czytamy na stronie internetowej ARD. Drugi program telewizji ZDF ocenił, że zwycięstwo zostało „ciężko wywalczone”. Komentator stacji przypomniał jako jedyny, że decyzja o przyznaniu Niemcom „dzikiej karty”, co umożliwiło jej udział w MŚ w Katarze, była „mocno kontrowersyjna”.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*