Nawałka: ten punkt smakuje lepiej niż zwycięstwo

epa04969716 Polish national soccer team head coach Adam Nawalka reacts during the UEFA EURO 2016 group D qualifying soccer match between Scotland and Poland at Hampden Park in Glasgow, Britain, 08 October 2015.  EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI POLAND OUTfot.Bartłomiej Zborowski/EPA

Adam Nawałka nie ukrywał radości po zdobyciu wyrównującej bramki fot.Bartłomiej Zborowski/EPA

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka uważa, że punkt zdobyty w meczu ze Szkocją (2:2) w eliminacjach Euro 2016, smakuje lepiej niż zwycięstwo. Podkreślił, że do końca wierzył w remis.

– Przed ostatnim rzutem wolnym czułem olbrzymią wiarę w remis, który dawał nam bardzo dużo. Zdobycie takiego punktu, czasami lepiej smakuje niż zwycięstwo – ocenił selekcjoner biało-czerwonych.

– Nie myślę co by było gdybyśmy nie strzelili drugiego gola w końcówce meczu. Spotkanie stało momentami na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie w pierwszej połowie dobrze się prezentowaliśmy. W końcówce tej części gry zabrakło strzelenia bramki. Zbyt łatwo straciliśmy gole. Trzeba wyciągnąć wnioski, ponieważ wciąż trwa proces budowy zespołu. Trzeba być wytrwałym i cierpliwym, bo to prowadzi do sukcesu – ocenił szkoleniowiec.

– Byliśmy przygotowani na bardzo trudny mecz, ale wcześniej nie widzieliśmy Szkotów tak dobrze grających. Dlatego rozpoczęliśmy mecz tak energicznie. Chcieliśmy od początku kontrolować przebieg wydarzeń. Moim zawodnikom należą się gratulacje za wielkie zaangażowanie. Więcej pracy równa się więcej szczęścia – dodał.

W innym meczu w grupie D Irlandia pokonała w Dublinie Niemcy 1:0.

-Ten wynik był poza moimi piłkarzami. Sam dowiedziałem się o tym rezultacie na kilka minut przed zakończeniem naszego spotkania. Interesowała nas przede wszystkim nasza gra – podkreślił Nawałka.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*