Strona głównaSportMŚ w hokeju - Niemcy uzupełniły grono ćwierćfinalistów

MŚ w hokeju – Niemcy uzupełniły grono ćwierćfinalistów

-

Hokeiści Niemiec jako ostatni awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata fot.Sascha Steinbach/EPA

Reprezentacja Niemiec uzupełniła grono ćwierćfinalistów mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. We wtorek w Kolonii współgospodarze imprezy (wraz z Francją) pokonali Łotwę 4:3 po rzutach karnych. „Trójkolorowi” odpadli już wcześniej.

Przed ostatnią kolejką jedyną niewiadomą było, kto zajmie czwarte miejsce w grupie A, dające miejsce w ćwierćfinale. Wcześniej w tej grupie awans zapewniły sobie USA, Rosja i Szwecja, a o promocję w bezpośrednim meczu walczyły Niemcy i Łotwa.

Obie strony wiedziały, że stawka jest wysoka, i rozegrały ciekawe, emocjonujące spotkanie. Łotysze przegrywali już 0:2, ale na półtorej minuty przed końcem trzeciej tercji doprowadzili do stanu 3:2. Wówczas Niemcy zdjęli bramkarza i wyrównali na 33 s przed końcową syreną. W dogrywce bramki nie padły, a decydującego karnego wykorzystał Frederik Tiffels.

Ćwierćfinałowym rywalem Niemców będzie broniąca tytułu Kanada, która zajęła pierwsze miejsce w grupie B. We wtorek pokonała Finlandię 5:2. Skandynawowie również zakwalifikowali się do fazy pucharowej – o półfinał powalczą ze zwycięzcami grupy A Amerykanami.

Reprezentacja USA zajęła pierwsze miejsce dzięki wtorkowemu zwycięstwu 5:3 nad liderem przed tą kolejką – Rosją. „Sborna” zmierzy się z Czechami, a ostatnią parę ćwierćfinałową tworzą Szwajcarzy i Czesi.