MŚ w hokeju – media: amerykański grill i szwedzki magiczny sztorm

Szwedzi w pokazowy, bezwzględny i bezlitosny sposób rozjechali USA fot.Facebook

Po półfinałowym zwycięstwie hokeistów Szwecji nad USA 6:0 w rozgrywanych w Danii mistrzostwach świata kibice „Trzech Koron” są w euforii. W piękne sobotnie popołudnie oglądali mecz w piknikowej atmosferze, a danie główne nazwane zostało ”amerykańskim grillem”.

W Sztokholmie już wczesnym popołudniem wszystkie miejsca w kawiarniach i pubach, w których były ekrany telewizyjne, zostały zajęte. Dominowali klienci w żółtych koszulkach, podobnie było w środkach komunikacji miejskiej, którymi kibice udawali się na hokejowe garden party w ogrodach znajomych.

”Amerykanie zrobili klasyczny błąd i nie docenili przeciwnika” – skomentował dziennik ”Expressen”.

Gazeta przypomniała, że Anders Nilsson, drugi bramkarz w Vancouver Canucks, zagrał w tym sezonie zaledwie w 27 meczach i średnio puszczał 3,44 bramki na spotkanie.

”Amerykańskie supergwiazdy, jak Patrick Kane i Johnny Gaudreau, zamierzały zjeść go żywcem. Niestety zapomnieli, że statystyki potrafią oszukiwać i właśnie ten zawodnik, który wypracował sobie pozycję pierwszego bramkarza reprezentacji, tym razem kompletne ich zaskoczył” – napisała gazeta.

”Aftonbladet” nazwał zwycięstwo Szwecji magicznym sztormem, który zdemolował USA” i ”pokazem hokejowej sztuki klip-klap w stylu ZSRR”.

”W tym meczu zawodnikom +Trzech Koron+, którzy grali jak kiedyś Rosjanie, wszystko wychodziło i już w połowie spotkania można było nieskromnie powiedzieć, że awansowaliśmy do finału, wygrywając dziewiąty mecz z rzędu podczas tych mistrzostw” – skomentował dziennik.

”Amerykanie rozpoczęli sztormem, lecz nasz bramkarz go wytrzymał, zamurował bramkę, a później odwrócił wiatr w drugą stronę, podwyższając poziom adrenaliny wszystkim kibicom. Po tym magicznym meczu cały kraj opanowała złota gorączka” – zachwycał się komentator kanału szwedzkiej telewizji SVT.

W Finlandii, która odpadła w ćwierćfinale przegrywając ze Szwajcarią, zwycięstwo Szwecji nad USA przyjęte zostało z wielkim szacunkiem. Kanał telewizji publicznej YLE nazwał je „totalną dominacją obrońców tytułu, którzy w pokazowy, bezwzględny i bezlitosny sposób rozjechali wielkie USA”.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*