MŚ siatkarzy – brazylijskie media: mamy okazję zemścić się na Polsce

Brazylia awansowała do finału po sobotnim przekonującym zwycięstwie nad Serbią 3:0 fot.Daniel Dal Zennaro/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Brazylijscy dziennikarze mają nadzieję, że w niedzielnym finale mistrzostw świata siatkarze tego kraju „zemszczą się” w Turynie na reprezentacji Polski za porażkę w decydującym meczu w poprzedniej edycji turnieju.

Wówczas w Polsce gospodarze wygrali 3:1 i zdobyli tytuł, przerywając trwającą od 2002 roku dominację „Canarinhos”.

„Jeśli rozgrywane są mistrzostwa świata mężczyzn w siatkówce, jedno miejsce w finale jest zarezerwowane dla Brazylii. Tak jest w tym turnieju od 2002 roku. Po raz piąty z rzędu w finale zobaczymy żółte koszulki. Mistrzowie olimpijscy będą mieli okazję zemścić się za porażkę z Polską przed czterema laty” – napisano na portalu uol.com.br.

Zauważono, że „Canarinhos” przeszli do historii jeszcze przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania w Turynie.

„Kwalifikując się do kolejnego finału, zielono-żółci już nie dzielą rekordu ze Związkiem Radzieckim, który wystąpił w czterech kolejnych meczach o trofeum w latach 1974-86. Jak na ironię, w 2018 roku Brazylia odegrała kluczową rolę w odpadnięciu Rosji, po spektakularnej wygranej na otwarcie trzeciej fazy grupowej” – przypomniano.

„Canarinhos” awansowali do finału po sobotnim przekonującym zwycięstwie nad Serbią 3:0. Podczas gdy niektórzy dziennikarze nazwali ten występ Brazylijczyków najlepszym w tym turnieju, komentatorzy portalu lance.com.br zwrócili uwagę, że wygrać udało się tylko dzięki maksymalnemu skupieniu.

„Choć +Selecao+ zdominowała wszystkie trzy sety, podopieczni Renana Dal Zotto musieli wykazać się zdwojoną koncentracją, aby ustrzec się przed wygraną rywali w ostatnim secie. Teraz ekipa ma przed sobą Polskę w powtórce finału sprzed czterech lat” – napisano.

Biało-czerwoni wygrali w sobotni wieczór z reprezentacją USA 3:2.

„To był mecz trudny i pełen zwrotów akcji. Polacy wyszli na prowadzenie, później je stracili, ale zareagowali na czas i zwyciężyli w tie-breaku” – relacjonowano na portalu globo.com.

Przypomniano też, że „Canarinhos” pokonali biało-czerwonych w finale w 2006 roku.

„Brazylia, mniej zmęczona po zwycięstwie nad Serbią w trzech setach, zagra w piątym finale z rzędu o czwarty tytuł. Z trzech zdobytych dotychczas – w 2002, 2006 i 2010 roku – ten drugi wywalczony został właśnie kosztem Polaków. W niedzielę czeka nas powtórka” – prognozowano.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*