MŚ 2018 – prezydent Francji: jestem szczęśliwy i dumny

Emmanuel Macron: jestem bardzo szczęśliwy z naszego triumfu, dumny z piłkarzy francuskich, ale także z Chorwatów, którzy zagrali bardzo dobrze w finale fot.Felipe Trueba/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Prezydent Francji Emmanuel Macron nie krył radości z triumfu „Trójkolorowych” w finale piłkarskich mistrzostw świata w Moskwie z Chorwacją 4:2. „To jest puchar, po który przyjechaliśmy. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny” – powiedział.

Francja sięgnęła po raz drugi w historii po mistrzostwo świata, powtarzając sukces z 1998 roku.

„Jestem bardzo szczęśliwy z naszego triumfu, dumny z piłkarzy francuskich, ale także z Chorwatów, którzy zagrali bardzo dobrze w finale” – dodał Macron.

Na oficjalnym koncie na Twitterze zamieścił dodatkowo krótki, ale wymowny wpis: „dziękuję”, skierowany do zawodników i trenera Didiera Deschampsa, który został trzecią osobą w historii – zwycięzcą mundialu zarówno jako zawodnik, jak i trener; wcześniej dokonali tego Brazylijczyk Mario Zagallo i Niemiec Franz Beckenbauer).

Gratulował także prezydentowi Rosji – organizacji mundialu i występu drużyny gospodarzy, która dotarła do ćwierćfinału, w którym uległa Chorwacji po rzutach karnych.

„Gratuluję organizacji mistrzostw przy doskonałym zapewnieniu bezpieczeństwa w epoce informatyzacji i cyberzagrożenia. To było wyzwanie. Gratuluję też występu drużyny rosyjskiej, która grała z wielką odwagą” – powiedział Macron.

Prezydent USA Donald Trump wyrazy uznania skierował do przywódcy Francji – za odniesienie sukcesu oraz najważniejszego człowieka Rosji – za organizację mundialu.

„Organizacja turnieju była naprawdę świetna. Jedna z najlepszych” – ocenił.

„Gratulacje dla Francji, która pokazała niezwykły futbol zdobywając Puchar Świata” – napisał Trump na oficjalnym koncie na Twitterze.

Prezydent Rosji nie krył satysfakcji ze słów przywódców innych krajów i cieszył się z wysokiego poziomu meczu finałowego.

„Finał był fantastycznym, cudownym wydarzeniem. Jesteśmy dumni jako organizatorzy z tego, co zrobiliśmy dla kibiców tego wspaniałego sportu. My sami, cały kraj, czerpaliśmy niesamowitą przyjemność z kontaktów ze światem piłki nożnej i fanami, którzy dotarli tu z różnych zakątków globu” – podkreślił prezydent Rosji.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*