MŚ 2018 – 21 maja początek przygotowań Polaków, ogłoszenie kadry 5 czerwca

Polscy piłkarze rozpoczną przygotowania do mundialu od zgrupowania w Juracie fot.Koca Sulejmanovic/EPA/REX/Shutterstock

Zgrupowaniem regeneracyjnym w hotelu „Bryza” w Juracie, w terminie 21-26 maja, rozpoczną piłkarze polskiej reprezentacji ostatni etap przygotowań do finałów mistrzostw świata w Rosji. Ogłoszenie kadry nastąpi 5 czerwca. Dwa tygodnie później pierwszy mecz MŚ z Senegalem.

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że hotel „Arłamów” będzie bazą przygotowawczą zespołu narodowego przed rosyjskim mundialem. Stosowną umowę podpisali w czwartek sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki i prezes zarządu hotelu Antoni Kubicki. Kadra przebywać będzie na Podkarpaciu w dniach 28 maja – 7 czerwca. Wcześniej podopieczni trenera Adama Nawałki mają zaplanowany obóz regeneracyjny w Juracie.

Pierwsze przyszłoroczne sparingi biało-czerwoni rozegrają w marcu, a rywalami będą Nigeria we Wrocławiu (23.3.) i Korea Południowa (27.3.) na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

W czerwcu planowane są spotkania towarzyskie z Litwą (12.6.) na PGE Narodowym w Warszawie oraz cztery dni wcześniej z nieustalonym jeszcze rywalem, również w Polsce. W tych meczach wystąpią kadrowicze, których Nawałka zabierze na MŚ; ogłoszenie 23-osobowej kadry nastąpi 5 czerwca.

Wylot do Soczi, gdzie reprezentacja będzie miała swoją bazę podczas turnieju, nastąpi 13 czerwca. Pierwszym przeciwnikiem w MŚ będzie Senegal 19 czerwca w Moskwie. Kolejnymi rywalami Polaków w grupie H będą Kolumbia 24 czerwca w Kazaniu i Japonia 28 czerwca w Wołgogradzie.

Plan przygotowań reprezentacji Polski do mistrzostw świata 2018:

23 marca 2018, godz. 20.45: mecz towarzyski Polska – Nigeria (Wrocław)
27 marca, 20.45: mecz towarzyski Polska – Korea Południowa (Chorzów)

21 – 26 maja: zgrupowanie regeneracyjne w hotelu „Bryza” w Juracie
28 maja – 7 czerwca: zgrupowanie w hotelu „Arłamów”
5 czerwca: ogłoszenie kadry na mistrzostwa świata
8 czerwca: mecz towarzyski w Polsce (rywal, miejsce i godzina do potwierdzenia)
12 czerwca: mecz towarzyski Polska – Litwa (Warszawa)
13 czerwca: wylot do bazy w Soczi

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*