Strona głównaSportMŚ-2014 - portugalskie media: słaba gra Ronaldo

MŚ-2014 – portugalskie media: słaba gra Ronaldo

-

Portugalskie media odnotowują najwyższą w historii piłkarskich mistrzostw świata porażkę reprezentacji tego kraju, która w poniedziałkowym meczu uległa Niemcom 0:4. Wskazują na liczne błędy defensywy drużyny Paulo Bento i słabą grę Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo fot.Ali Haider/EPA

Zdaniem dziennikarzy karny, do którego przyczynił się Joao Pereira, zapoczątkował serię złych zdarzeń w portugalskiej ekipie. Według komentatorów telewizji RTP, utrata pierwszej bramki wyraźnie zdekoncentrowała podopiecznych Bento, którzy grali odtąd chaotycznie w obronie, popełniając liczne błędy oraz mało skutecznie wyprowadzając ataki na bramkę Manuela Neuera.

„Już dawno nie widziałem tak słabo grającej drużyny Portugalii w turnieju międzynarodowym. O dzisiejszej postawie naszych piłkarzy będziemy chcieli zapomnieć jak najszybciej” – podsumował reporter RTP.

Z kolei komentatorzy „Radia Renascenca” zwrócili uwagę na szereg negatywnych zdarzeń dla Portugalczyków już w pierwszej połowie spotkania – kontuzję Hugo Almeidy, czerwoną kartkę Pepe oraz utratę dwóch kolejnych goli jeszcze przed przerwą.

Cristiano Ronaldo fot.Jose Sena Goulao/EPA

„Pojedynek został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie. W drugiej części Niemcy kontrolowali jego przebieg i myślami byli już przy… Ghanie” – stwierdzili dziennikarze radia „Antena1”.

Portugalskie media podkreślają słabą postawę Ronaldo. Wskazują, że kapitan drużyny nie był najmocniejszym punktem zespołu i poważnie zagroził bramce rywali dopiero na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego.

„Paulo Bento musi zrobić teraz reset. Odbudować pod względem psychicznym nasz zespół i włożyć piłkarzom do głowy oraz serc wiarę w to, że ta porażka wcale nie przekreśla ich szans na sukces na tym mundialu. Najlepszą lekcję dali nam sami Niemcy, którzy w pierwszym swoim meczu na mundialu w 1954 roku przegrali 3:8, aby ostatecznie poprawić grę i zdobyć mistrzostwo świata” – mówił komentator telewizji RTP.