MŚ 2014 – nawet po odpadnięciu Anglii Hodgson nie zamierza odejść

MŚ 2014 – nawet po odpadnięciu Anglii Hodgson nie zamierza odejść

Trener piłkarskiej reprezentacji Anglii Roy Hodgson nie zamierza zrezygnować z funkcji, nawet jeśli jego podopieczni nie zakwalifikują się do czołowej szesnastki brazylijskiego mundialu. Anglicy z zerowym dorobkiem punktowym są ostatnim zespolem grupy D.

Roy Hodgson  fot.EPA/Daniel Dal Zennaro

Roy Hodgson
fot.EPA/Daniel Dal Zennaro

„Nie rozważam takiej możliwości. Naturalnie jestem gorzko rozczarowany. Nie jest to jednak powód, aby rezygnować z pracy. Jeśli związek uzna, że trzeba się rozstać, będzie to jego decyzja, a nie moja” – powiedział Hodgson po czwartkowej porażce Anglii 1:2 z Urugwajem.

Hodgsona bronił kapitan drużyny Steven Gerard podkreślając, że to zespół odpowiedzialny jest za dotychczasowy słaby występ.

Roy Hodgson  fot.EPA/RUNGROJ YONGRIT

Roy Hodgson
fot.EPA/RUNGROJ YONGRIT

66-letni szkoleniowiec rozpoczął pracę z narodową jedenastką przed mistrzostwami EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Anglia w pierwszym meczu MŚ 2014 przegrała z Włochami 1:2 i w takim samym stosunku uległa Urugwajowi.

Liderem grupy D jest Kostaryka wyprzedzając Włochy i Urugwaj. Wszystkie drużyny zdobyły po trzy punkty z tą tylko różnicą, że Urugwaj rozegrał dwa mecze, podobnie jak Anglia, która w ostatnim meczu grupowym zmierzy się 24 czerwca w Belo Horizonte z Kostaryką. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Mundial 2014, Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*