MŚ 2014 – kontuzja Neymara ma być dobrym omenem

MŚ 2014 – kontuzja Neymara ma być dobrym omenem

Brazylijczycy otrząsnęli się już po szoku, jakim była wiadomość o kontuzji i wyeliminowaniu z dalszej fazy mistrzostw świata ich gwiazdy Neymara i próbują traktować to wydarzenie jako …dobry omen. Przywołują historię z mundialu w 1962 roku.

Neymar  fot.EPA/KAI FOERSTERLING

Neymar fot.EPA/KAI FOERSTERLING

Wówczas, w Chile, już w drugim meczu Brazylii w mistrzostwach przeciwko Czechosłowacji (0:0) kontuzji doznał słynny Pele. Po przypadkowym starciu z Josefem Masopustem odnowiła mu się kontuzja mięśnia nogi, która wyłączyła go z udziału w turnieju, a mimo to „Canarinhos” dotarli do finału i sięgnęli po złote medale. W półfinale pokonali Chile 4:2, a w finale 3:1 Czechosłowację.

„W 1962 roku straciliśmy Pelego, ale mimo to zdobyliśmy mistrzostwo. Zastąpił go znakomicie Amarildo, a drużyną pokierował Garrincha. Wierzę, że w tej sytuacji, po stracie Neymara, znajdą się nowi Amarildo i Garrincha” – powiedział Carlos Alberto Torres, kapitan Brazylii na mundialu w 1970 r. w Meksyku. „Canarinhos” zdobyli tam Puchar Świata, pokonując w finale Włochów 4:1.

Kontuzją Neymara w ćwierćfinałowym meczu z Kolumbią (2:1), która wyeliminowała go z udziału w dalszych meczach mundialu, żyła cała Brazylia. Do urazu kręgosłupa gwiazdy reprezentacji „Canarinhos” przyczynił się Kolumbijczyk Juan Camilo Zuniga w 88. minucie spotkania.

Kontuzjowany Neymar fot. EPA/TOLGA BOZOGLU

Kontuzjowany Neymar fot. EPA/TOLGA BOZOGLU

„To cios w serce” – napisał słynny Pele, gdy dowiedział się, że Neymar nie zagra do końca mundialu. Serwisy informacyjne pełne były zdjęć ukazujących piłkarza zwijającego się na boisku z bólu i przewożonego na wózku inwalidzkim po opuszczeniu szpitala.

Brazylijczycy we wtorkowym półfinale MŚ zmierzą się w Belo Horizonte z Niemcami. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Mundial 2014, Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*