MŚ 2014 – Hiszpanie modlą się o zwycięstwo pod pomnikiem Chrystusa

MŚ 2014 – Hiszpanie modlą się o zwycięstwo pod pomnikiem Chrystusa

Hiszpańscy kibice wybrali się na szczyt wzniesienia Corcovado, na którego szczycie znajduje się słynny pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro. Fani „La Rojy” modlą się o zwycięstwo obrońców tytułu nad Chile w drugim meczu piłkarskich mistrzostw świata.

fot.EPA/ANTONIO LACERDA

fot.EPA/ANTONIO LACERDA

Podopieczni Vicente del Bosque przegrali pierwsze starcie w grupie B z Holandią 1:5. Porażka w środowym spotkaniu z Chile oznaczałaby dla nich najprawdopodobniej odpadnięcie z mundialu.

„Hiszpanie odwiedzają Corcovado by spojrzeć z góry na Rio de Janeiro… i przy tej okazji modlą się o korzystny rezultat spotkania z Chile. Jeśli to ma pomóc – niech się modlą. Chryste, miej litość!” – napisała strona internetowa hiszpańskiej gazety „Marca”.

Środowe starcie rozpocznie się o godzinie 21.00 czasu polskiego. Media na Półwyspie Iberyjskim określiły go mianem „meczu życia” i „pierwszego finału”.

Trzy godziny wcześniej w tej samej grupie Australia zmierzy się z Holandią. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Mundial 2014, Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*