MŚ 2014 – FIFA: Jara nie strzelił bramki samobójczej w meczu z Brazylią

MŚ 2014 – FIFA: Jara nie strzelił bramki samobójczej w meczu z Brazylią

Komisja techniczna FIFA uznała, że Chilijczyk Gonzalo Jara nie zdobył samobójczej bramki w meczu 1/8 finału mistrzostw świata z Brazylią. Gola zapisano na konto Brazylijczyka Davida Luiza. Gospodarze mundialu pokonali rywali po karnych 3-2.

fot.EPA/PETER POWELL

fot.EPA/PETER POWELL

Jara pozostanie jednak pechowcem spotkania w Belo Horizonte, gdyż zmarnował ostatnią „jedenastkę” trafiając w słupek. Bramka mogła dać Chile remis w rzutach karnych. Po 90. minutach meczu oraz dogrywce był remis 1:1.

„Oglądaliśmy tę sytuację mnóstwo razy w powtórkach. To David Luiz dotknął piłkę, która wpadła do bramki” – powiedział rzecznik komisji technicznej FIFA, Francuz Gerard Houllier, były szkoleniowiec m.in. Liverpoolu.

Brazylia zmierzy się w piątek w ćwierćfinale z Kolumbią. Pięciokrotny mistrz globu, po raz szósty z rzędu zagra w tej fazie rozgrywek. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Mundial 2014, Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*