MEJ siatkarzy – Polacy ze złotym medalem po raz pierwszy od 20 lat

fot.Facebook

Polscy juniorzy nie przegrali w Płowdiw ani jednego meczu fot.Facebook

Polscy siatkarze po 20 latach zdobyli złoty medal mistrzostw Europy juniorów. W finale rozegranym w Płowdiw pokonali Ukrainę 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12). Brąz wywalczyli Rosjanie, którzy wygrali z Włochami 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:18).

Jedyny do tej pory złoty medal tej imprezy biało-czerwoni zdobyli w 1996 roku, kiedy obecnych zawodników nie było jeszcze na świecie. Wówczas w drużynie Ireneusza Mazura występowali m.in. Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak czy Paweł Zagumny.

Obecna ekipa, której trenerami są Sebastian Pawlik i Maciej Zendeł, jest jedną z najbardziej utalentowanych od lat. Ostatni mecz przegrała w zeszłym roku, ale w poprzednim sezonie wywalczyła mistrzostwo świata i Europy kadetów.

W Bułgarii biało-czerwoni nie przegrali żadnego z siedmiu meczów. Kolejno pokonali Francję 3:2, Ukrainę 3:0, Niemcy 3:0, Słowenię 3:1 i Bułgarię 3:0. A w półfinale okazali się lepsi od Rosjan 3:1.

Skład Polski w ME juniorów w Bułgarii: rozgrywający – Łukasz Kozub, Łukasz Rajchelt; atakujący – Jakub Ziobrowski, Damian Domagała; środkowi – Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch; przyjmujący – Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak; libero: Mateusz Masłowski.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*