Manchester United wstrząśnięty zamachem, kondolencje z Amsterdamu

Piłkarze Manchesteru United minutą ciszy uczcili pamięć ofiar poniedziałkowego zamachu fot.Dave Thompson/EPA

„Jesteśmy wstrząśnięci wydarzeniami ostatniej nocy. Łączymy się w myślach i modlitwie ze wszystkimi ofiarami” – napisał na Twitterze klub piłkarski Manchester United, którego w środę czeka w Sztokholmie finał Ligi Europejskiej z Ajaksem Amsterdam.

Flagi przy stadionie Old Trafford zostały opuszczone do połowy masztów.Wyrazy współczucia i wsparcia do Manchesteru popłynęły również ze strony finałowego rywala.

„Z Amsterdamu do Manchesteru z miłością. Myślimy o wszystkich ofiarach i ich rodzinach” – napisano na koncie tweeterowym holenderskiego klubu.

Wcześniej w mediach społecznościowych pojawił się podobny wpis innego klubu Manchester – City. Także prezydent UEFA Alexander Ceferin wyraził „głęboki smutek z powodu strasznego ataku terrorystycznego”.

„Jestem w szoku, ponieważ wiele niewinnych osób straciło życie. Chciałbym złożyć kondolencje rodzinom ofiar” – napisał Ceferin w komunikacie opublikowanym przez UEFA.

W samobójczym zamachu terrorystycznym do którego doszło w poniedziałek wieczorem tuż po koncercie amerykańskiej gwiazdy Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena śmierć poniosły 22 osoby, a co najmniej 59 zostało hospitalizowanych z powodu obrażeń. (PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*