Strona głównaSportLiga włoska - wygrana Napoli po golu Milika i hat-tricku Mertensa

Liga włoska – wygrana Napoli po golu Milika i hat-tricku Mertensa

-

Dries Mertens popisał się w meczu przeciwko Empoli hat-trickiem fot.Ciro Fusco/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Arkadiusz Milik zdobył bramkę, a Belg Dries Mertens popisał się hat-trickiem w barwach Napoli w wygranym 5:1 meczu 11. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej z Empoli. Polak na boisko wszedł w 83. minucie, zmieniając Piotra Zielińskiego, a do siatki trafił w 90.

To czwarty gol Milika w tym sezonie ligowym. Mertens ma już z kolei siedem trafień i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców, ex aequo z kolegą z zespołu Lorenzo Insigne, który także zdobył bramkę w piątek, oraz Portugalczykiem Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn. Najskuteczniejszy jest dotychczas Krzysztof Piątek z Genoi (w sobotę zmierzy się z Interem Mediolan) – dziewięć bramek.

Polacy nie odegrali w piątek większej roli przy pozostałych trafieniach gospodarzy, którzy awansowali na drugie miejsce i mają trzy punkty straty do broniącego tytułu „Juve”. Pierwszego gola w meczu uzyskał Insigne (w dziewiątej minucie), a Mertens do siatki trafił w 38., 64. i trzeciej doliczonej minucie drugiej połowy. Gości stać było tylko na jedną bramkę, którą zdobył Francesco Caputo (58.).

Prowadzący w tabeli Juventus swoje spotkanie rozegra w sobotę – zmierzy się przed własną publicznością z Cagliari.

Napoli we wtorek podejmie Paris Saint-Germain w spotkaniu grupy C Ligi Mistrzów.