Liga włoska – prasa o grze Krzysztofa Piątka: bang bang, bum bum bum

„Pisze się Piątek, a wymawia – gol” fot.Matteo Bazzi/EPA-EFE/REX/Shutterstock

„Piątek Bang Bang”, „Bum, bum, bum”- tak „La Gazzetta dello Sport” podsumowała wyczyn Krzysztofa Piątka, który strzelił we wtorek dwie bramki dla Milanu w meczu z Napoli w piłkarskim Pucharze Włoch. Cała środowa włoska prasa zachwyca się Polakiem.

Polski napastnik po raz pierwszy zagrał w swej nowej drużynie w podstawowym składzie, a jego dwie bramki zapewniły Milanowi awans do półfinału Pucharu Włoch.

„La Gazzetta dello Sport” publikuje w środę na pierwszej stronie wielkie zdjęcie Piątka i dodaje, że „strzelec zaczarował” mediolański stadion San Siro podczas „magicznego wieczoru”.

Największy włoski dziennik sportowy pisze o „spektakularnych” bramkach Polaka, którego nazywa „autentycznym robotem”, strzelającym, gdy tylko widzi róg bramki w swoim „radarze”.

„Bum, bum, bum”- tak gazeta pisze żartobliwie o „metodzie” Piątka, który Napoli „rozłożył na łopatki”.

„Można zmienić koszulkę i drużynę, ale Piątek dalej widzi bramkę jako wielki stadion olimpijski” – zaznacza.

„Corriere dello Sport” stwierdza: „Pisze się Piątek, a wymawia – gol”. Dziennik ten nazywa Polaka „nadzwyczajnym” piłkarzem. Porównuje go do jednego z najznakomitszych zawodników, jaki grał w Milanie, czyli Andrija Szewczenki.

„La Repubblica” podkreśla w tytule relacji z wtorkowego meczu, że Krzysztof Piątek „wdarł się” na boisko i zafundował „zastrzyki” z goli.

Według rzymskiego dziennika można mówić o narodzinach następnej gwiazdy pod mediolańskim niebem. Debiut Polaka w podstawowym składzie uznaje za „błyskotliwy”.

Gazeta nazywa napastnika Cristoforo Venerdi, co jest nawiązaniem do postaci odkrywcy Krzysztofa Kolumba i włoskiego tłumaczenia słowa „piątek”.

„W ciągu mniej niż pół godziny polski żeglarz Cristoforo Venerdi, który wypłynął z Genui i nazywany jest Pistolero z powodu gestu, jakim czci każdy gol, dał nadzieję kibicom Milanu na odkrycie Ameryki, po latach katastrof morskich”- podsumowuje „La Repubblica”.

„Tuttosport” pisze, że gra Piątka to był „wielki wyczyn i show”.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*