Liga NBA – Warriors powiększyli przewagę w finale Konferencji Zachodniej

Stephen Curry okazał się po raz drugi lepszy od młodszego brata Setha fot.Facebook

Broniący tytułu koszykarze Golden State Warriors pokonali u siebie Portland Trail Blazers 114:111 w drugim meczu finału Konferencji Zachodniej NBA i w play off prowadzą 2-0. W dwóch kolejnych meczach w Portland wciąż zabraknie kontuzjowanego Kevina Duranta.

„Jest postęp w leczeniu, ale uraz jest trochę poważniejszy, niż początkowo myśleliśmy” – przyznał trener Warriors Steve Kerr.

Durant doznał kontuzji łydki w piątym meczu z Houston Rockets w półfinałowej rywalizacji. Bez niego jednak Warriors wygrali trzy kolejne mecze, choć czwartkowe zwycięstwo z Blazers nie przyszło im łatwo.

Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 15 punktami. Mistrzowie odrabiali straty ale na pięć minut przed końcem spotkania przegrywali ośmioma punktami.

W końcówce w rolach głównych wystąpili bracia Curry. Na minutę przed końcem meczu goście objęli prowadzenie 111:110 za sprawą skutecznego rzutu za trzy punkty młodszego z braci – Setha. Później jednak starszy i bardziej znany Stephen rozegrał dwie decydujące akcje, które wykończyli Kevon Looney i Draymond Green.

Stephen Curry w sumie zdobył 37 punktów, a Klay Thompson dołożył 24 oczka.

W finale Konferencji Wschodniej Milwaukee Bucks prowadzą z Toronto Raptors 1-0. W piątek drugie spotkanie w Milwaukee.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*