Strona głównaSportLiga NBA - Durant przeszedł operację zerwanego ścięgna Achillesa

Liga NBA – Durant przeszedł operację zerwanego ścięgna Achillesa

-

Kevin Durant zerwał ścięgno Achillesa w drugiej kwarcie poniedziałkowego meczu fot.Facebook

Koszykarz Kevin Durant, gwiazda Golden State Warriors, poinformował w mediach społecznościowych, że miał zerwane ścięgno Achillesa i przeszedł operację. Urazu doznał w poniedziałek w piątym meczu finału ligi NBA z Toronto Raptors.

„Rzeczywiście zerwałem Achillesa. Operacja odbyła się dzisiaj i zakończyła się sukcesem” – napisał na Instagramie najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) dwóch poprzednich finałów.

Durant nabawił się kontuzji łydki 8 maja w półfinale Konferencji Zachodniej i nie brakowało wówczas głosów, że gdyby nie walka o mistrzostwo, to sztab medyczny nie walczyłby o jego szybki powrót, tylko spokojnie pozwoliłby mu się leczyć.

Do gry 30-letni Amerykanin wrócił właśnie w poniedziałek, ale już w drugiej kwarcie musiał przerwać występ. Jego zespół wygrał na wyjeździe z Toronto Raptors 106:105, ale w rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywa 2-3. Szósty mecz zostanie rozegrany w czwartek.