Liga Narodów – Niemcy remisują z mistrzami świata. Klęska Irlandii

W spotkaniu Niemiec z Francją nie padła bramka, ale okazji nie brakowało fot.Ronald Wittek/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Niemcy zremisowali w Monachium z Francją 0:0 w pierwszym meczu najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów. Dotkliwą porażkę w Cardiff z Walią 1:4 poniosła w dywizji B Irlandia, która we wtorek we Wrocławiu będzie sparingowym rywalem Polski.

W Bawarii rywalizowali triumfatorzy zakończonych w lipcu mistrzostw świata w Rosji Francuzi oraz najlepsi na mundialu w Brazylii cztery lata wcześniej Niemcy. Oba zespoły zagrały w silnych składach.

Bramki nie padły, ale okazji nie brakowało. Bardzo dobrze spisywali się jednak obaj bramkarze: Manuel Neuer oraz zastępujący zmagającego się z urazem uda Hugo Llorisa zawodnik Paris Saint-Germain Alphonse Areola, który zadebiutował w drużynie narodowej.

Choć gospodarze nie wygrali, mogą uznać remis z mistrzami świata za sukces. W zespole narodowym i wśród kibiców panowały minorowe nastroje po rosyjskim mundialu, gdzie obrońcy tytułu odpadli w fazie grupowej.

W drugim czwartkowym meczu Ligi Narodów Irlandia przegrała w dywizji B z Walią aż 1:4. Bramki dla zwycięzców zdobyli Tom Lawrence (6), Gareth Bale (18), Aaron Ramsey (37), Connor Roberts (55). Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Shaun Williams (66).

W czwartek rozegrano także kilka meczów towarzyskich. Portugalia zremisowała z Chorwacją 1:1 (1:1) na Estadio do Algarve nieopodal miasta Faro. Gospodarze to mistrzowie Europy, a goście – finaliści zakończonego w lipcu mundialu w Rosji. Prowadzenie dla gości zdobył Ivan Perisic w 18 minucie. Wyrównał czternaście minut później Pepe.

W Amsterdamie Holandia pokonała Peru 2:1. Pedro Aquino dał Peruwiańczykom prowadzenie w 13 minucie. Dwie bramki Memphisa Depaya w 60 i 83 min zapewniły gospodarzom zwycięstwo.

W ostatnim czwartkowym meczu towarzyskim Austria okazała się lepsza od Szwecji, wygrywając w Wiedniu 2:0. Prowadzenie gospodarze zdobyli po samobójczej bramce Filipa Helandera w 11 min. Wynik ustalił David Alaba w drugiej połowie gry.