Liga francuska – Thiago Silva zarabia najwięcej, Krychowiak 11.

 Thiago Silva zarabia w Paris Seint Germain ponad milion euro miesięcznie fot.Jan Langsdon/EPA

Thiago Silva zarabia w Paris Saint-Germain ponad milion euro miesięcznie fot.Jan Langsdon/EPA

Brazylijczyk Thiago Silva z Paris Saint-Germain jest najlepiej zarabiającym piłkarzem ekstraklasy francuskiej, a jego kolega klubowy Grzegorz Krychowiak zajmuje w tym rankingu 11. miejsce – wynika szacunków opublikowanych przez dziennik „L’Equipe”.

Gazeta sklasyfikowała zawodników Ligue 1 według miesięcznych zarobków brutto. Najlepiej są nagradzani piłkarze z Paryża, okupujący pierwszych sześć miejsc. Thiago Silva, który zarabia co miesiąc 1 050 000 euro brutto, wyprzedza Argentyńczyka Angela Di Marię (900 tys.), Urugwajczyka Edinsona Cavaniego i reprezentanta Włoch Thiago Mottę (po 800 tys.), Argentyńczyka Javiera Pastore (770 tys.) oraz Francuza Blaise’a Matuidiego (750 tys.).

Na siódmej pozycji plasuje się Kolumbijczyk Radamel Falcao z AS Monaco (600 tys.). W pierwszej „30” sklasyfikowany został jeden polski piłkarz – Krychowiak, który zajmuje 11. lokatę z sumą 400 tys. euro brutto.

Kamil Grosicki jest jednym z pięciu najlepiej zarabiających piłkarzy Rennes z kwotą 70 tys. euro brutto, a Mariusz Stępiński otrzymuje w Nantes 50 tys. Kamil Glik (AS Monaco), Igor Lewczuk (Bordeaux) oraz Maciej Rybus (Olympique Lyon) nie znaleźli się w gronie 11 najlepiej opłacanych graczy w swoich klubach.

Według „L’Equipe” średnia pensja piłkarza w Ligue 1 wynosi około 50 tys. euro.

Szacunki gazety nie uwzględniają premii otrzymywanych przez zawodników na podstawie warunków zapisanych w ich kontraktach ani premii grupowych wypłacanych przez kluby.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*