Lewandowski nie zagra z Urugwajem i Meksykiem

W spotkaniach z Urugwajem i Meksykiem Polacy będą musieli sobie radzić bez swojego kapitana fot.Paweł Andrachiewicz/PressFocus/REX

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski nie wystąpi w towarzyskich meczach z Urugwajem 10 listopada w Warszawie i trzy dni później z Meksykiem w Gdańsku – poinformował PZPN. W pierwszym z tych spotkań zabraknie też Michała Pazdana.

„Lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski zadecydował o konieczności całkowitego wyleczenia kontuzji Roberta Lewandowskiego. Oznacza to, że kapitan drużyny narodowej nie wystąpi również w meczu przeciwko Meksykowi” – napisano na portalu PZPN „Łączy nas piłka”.

29-letni piłkarz doznał urazu mięśnia uda 28 października w meczu ligowym z RB Lipsk (2:0) i zszedł z boiska tuż przed przerwą. Po badaniach okazało się, że to wynik przemęczenia. Dlatego nie znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie wyjazdowe z Celtikiem Glasgow (2:1) w Lidze Mistrzów.

Polski napastnik wrócił do składu Bayernu w sobotnim meczu ligowym z Borussią Dortmund (3:1) i strzelił jedną z bramek. W końcówce spotkania poczuł jednak dyskomfort. W niedzielę w Warszawie kapitan biało-czerwonych został poddany badaniom rezonansem magnetycznym i USG. Teraz wiadomo już, że sztab kadry nie będzie ryzykował i Lewandowski odpocznie w dwóch najbliższych spotkaniach reprezentacji.

W pierwszym z nich, z Urugwajem, nie będzie też Pazdana.

„Uraz stawu skokowego Michała Pazdana, odniesiony w ostatnim meczu ligowym Legii Warszawa, nie pozwala na jego udział w spotkaniu z Urugwajem na PGE Narodowym. Działania podejmowane przez sztab medyczny kadry dają duże szanse na to, że obrońca reprezentacji będzie do dyspozycji selekcjonera Adama Nawałki w meczu z Meksykiem. Występ Pazdana w tym spotkaniu będzie jednak możliwy jedynie w przypadku pełnego wyleczenia urazu” – oświadczył PZPN.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*