Lance Armstrong straci wszystkie tytuły mistrza?

Amerykański kolarz Lance Armstrong ogłosił, że nie będzie dłużej walczył z zarzutami o doping. Być może straci siedem tytułów mistrza Tour de France i zostanie dożywotnio zdyskwalifikowany.

fot. Hase de Benutzer/ Lance Armstrong nie będzie już odpierał zarzutów o doping

Amerykańska agencja antydopingowa (USADA) utrzymuje, że kolarz korzystał z dopingu – w tym EPO, sterydów i transfuzji krwi – od 1996 roku.

40-letni sportowiec bronił się przed oskarżeniami w sądzie federalnym, ale przegrał. W piątek oświadczył, że ma już dość „niedorzecznych” zarzutów, podkreślając jednak przy tym, że jest niewinny.

Zobacz też: Lance Armstrong ponownie oskarżony o doping

– Przez ostatnie dwa lata toczył się przeciwko mnie proces, a kolejny rok Travis Tygart [dyrektor USADA] urządzał sobie bezprawne polowanie na czarownice. To odbiło się na mojej rodzinie, pracy dla fundacji i na mnie. Dlatego kończę z tym absurdem – tłumaczył sportowiec.

Dyrektor USADA poinformował agencję AP, że Armstrong zostanie dożywotnio zdyskwalifikowany i pozbawiony siedmiu tytułów mistrza Tour de France. Jednak nie jest jeszcze do końca pewne, czy agencja posiada środki, by swoje groźby zrealizować. Kompetentna w tym zakresie Międzynarodowa Federacja Kolarska (International Cycling Federation) nie przedstawiła jeszcze komentarza w sprawie.

Lance Armstrong, który przed apogeum swojej kariery pokonał raka, ogłosił przejście na emeryturę w 2005 roku, jednak w 2009 wrócił do kolarstwa. Ostatecznie sportową karierę zakończył w lutym 2011 roku.

Zobacz materiał CNN:

as

 

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*