Kraft: walka w Planicy będzie zacięta

Stefan Kraft fot.Pekka Sipola/EPA

Stefan Kraft: mam nadzieję, że nie wypuszczę już z ręki żółtej koszulki lidera  fot.Pekka Sipola/EPA

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich Stefan Kraft powiedział, że dobrze czuje się na obiekcie w Planicy, gdzie od piątku do niedzieli odbędą się ostatnie konkursy cyklu w tym sezonie. – Walka będzie zacięta – ocenił Austriak.

Kraft zgromadził 1465 punktów i wyprzedza o 31 wicelidera Kamila Stocha. W niedzielę w Vikersund zajął piąte miejsce, ale triumfował w cyklu Raw Air rozgrywanym na czterech norweskich obiektach.

Po pierwszej serii w Vikersund Austriak zajmował trzecie miejsce, za Niemcem Andreasem Wellingerem oraz Stochem. W drugiej próbie Kraftowi i Wellingerowi skoki nie wyszły i spadli na, odpowiednio, piątą i 18. pozycję, a Polak awansował na pierwsze miejsce.

– Przyznaję, że miałem trochę szczęścia. Ten ostatni skok trochę mnie zdenerwował. Oczywiście chciałem dać z siebie wszystko, ale miałem trochę twarde uda, długo byliśmy w drodze… Już myślałem, że będę drugi. Ale to był wspaniały turniej i fajnie, że udało mi się go wygrać – powiedział Kraft po ostatnim etapie Raw Air.

Austriak przyznał również, że podczas cyklu nie miał wiele czasu na świętowanie korzystnych wyników.

– Poszło mi świetnie, ale nie zwraca się na to szczególnej uwagi, kiedy jest się każdego dnia na skoczni. Najważniejsza jest walka o punkty – podkreślił.

Do rywalizacji na mamucim obiekcie w Słowenii Kraft, który w sobotnim konkursie drużynowym ustanowił rekord świata skokiem na 253,5 m, przygotowywać się będzie w ojczyźnie.

– Na pewno dobrze wykorzystam ten tydzień. Walka w Planicy będzie zacięta, ta skocznia mi odpowiada. Zawsze panuje tam wspaniała atmosfera. Dokładnie wiem, co muszę zrobić, nie potrzebuję dodatkowej motywacji – powiedział.

Austriak walczy nie tylko o triumf w klasyfikacji generalnej PŚ, ale też o małą Kryształową Kulę w lotach narciarskich. Obecnie ma 245 punktów, o 56 więcej od Stocha.

– Wiem, że teraz loty bardzo dobrze mi wychodzą. Mam nadzieję, że nie wypuszczę już żółtej koszulki lidera z ręki.

Ostatnie indywidualne konkursy tego sezonu PŚ odbędą się w piątek i niedzielę. Na sobotę zaplanowano rywalizację drużyn.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*