Koby Bryant podpisał nowy kontrakt

fot.AP/ Coby Bryant

fot.AP/ Coby Bryant

Kreowany na następcę Michaela Jordana Koby Bryant związał się na kolejne 3 sezony ( od 2011/2012 ) z Los Angeles Lakers . Kobe zdobył do dziś dla Jeziorowców 25 723 punkty i jest liderem pod tym względem w historii klubu.

W całej lidze NBA daje mu to 12 wynik, ale Bryant ma dopiero 31 lat i z pewnością to osiągnięcie poprawi. Generalny menedżer Lakers, Mitch Kupchak ogłaszając podpisanie negocjowanego z zawodnikiem przez ostatni rok kontraktu nie podał jednocześnie żadnej konkretnej kwoty, ale można się spodziewać iż jest oszałamiająco wysoka. Nieoficjalnie mowa jest o sumie ponad 90 mln$ .

Jednocześnie Kupchak potwierdził, iż przedłużono umowy z innymi czołowymi koszykarzami LA Lakers : Pauem Gasolem i Ronem Artestem, a więc przez najbliższych kilka lat klub z Miasta Aniołów z pewnością będzie w czołówce NBA. Bryant przez 14 sezonów spędzonych w Lakers aż 12 razy występował w meczach gwiazd ligii, zdobył z drużyną 4 tytuły mistrzowskie i wciąż imponuje dyspozycją strzelecką – jego tegoroczna średnia punktów zdobytych w meczu przekracza 27.

S.Sobaczk (inf. wł)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*