Kazimierz Moskal nie jest już trenerem Wisły

Wg nieoficjalnych informacji Kazimierz Moskal ma zostfot.Francois Walschaerts/EPA

Wg nieoficjalnych informacji zwolnionego z Wisły Kazimierza Moskala ma zastąpić Maciej Skorża fot.Francois Walschaerts/EPA

Kazimierz Moskal nie jest już trenerem piłkarzy Wisły Kraków – poinformował w poniedziałek klub. Kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron. W środowym meczu ekstraklasy z Lechem Poznań drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Marcin Broniszewski.

Po niedzielnej porażce, pierwszej w sezonie na własnym stadionie, w derbowym spotkaniu z Cracovią 1:2 wiślacy z dorobkiem 23 pkt zajmują siódmą pozycję w tabeli.

Rzecznik krakowskiego klubu Olgierd Ślizień powiedział, że we wtorek odbędzie się konferencja prasowa z Broniszewskim. Nie ujawnił, kto będzie następcą Moskala ani kiedy będzie ogłoszone jego nazwisko.

10 marca 2015 r. Wisła poinformowała, że Moskal został trenerem piłkarzy tego klubu. Wówczas zastąpił na tym stanowisku Franciszka Smudę. Umowa miała obowiązywać do czerwca 2016 r.

Moskal w przeszłości był asystentem siedmiu trenerów „Białej Gwiazdy”: Wernera Liczki, Jerzego Engela, Tomasza Kulawika, Dana Petrescu, Dragomira Okuki, Adama Nawałki i Roberta Maaskanta. W 2007 r. na krótko pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca Wisły. Z listopadzie 2011 r. – po dymisji Holendra – był najpierw tymczasowym, a od 22 grudnia tego samego roku stałym szkoleniowcem „Białej Gwiazdy”. Jednak już w marcu 2012 r. na jego miejsce zatrudniono Michała Probierza.

Po 17 kolejkach spotkań krakowianie w tabeli ekstraklasy zajmują 7. miejsce w dorobkiem 23 punktów. W niedzielę przegrali pierwszy mecz na swoim stadionie, z Cracovią 1:2.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*