Justyna Kowalczyk jest już w Polsce. Wczoraj wróciła ze złotym medalem z Soczi

Justyna Kowalczyk jest już w Polsce. Wczoraj wróciła ze złotym medalem z Soczi

Biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) przeszła wczoraj badania kontuzjowanej stopy w Szpitalu Św. Rafała w Krakowie. Ich wyniki powinny być znane jeszcze dzisiaj lub jutro.

fot.Grzegorz Momot/PAP/EPA

fot.Grzegorz Momot/PAP/EPA

„Zawodniczka przeszła badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego kontuzjowanej stopy” – powiedział lekarz opiekujący się dwukrotną mistrzynią olimpijską, Stanisław Szymanik. Kowalczyk we wtorek nad ranem wróciła do Polski z igrzysk olimpijskich w Soczi. To były najlepsze igrzyska, na jakich startowałam – powiedziała Justyna Kowalczyk po przylocie do Warszawy.

W imieniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego podziękował całemu zespołowi wiceprezes Ryszard Stadniuk, brązowy medalista igrzysk z Moskwy w wioślarstwie. „Słowa uznania kieruję do całego teamu naszej mistrzyni. Wykonaliście kawał dobrej roboty” – podkreślił. „Dobry wieczór, dzień dobry” – tymi słowami zwróciła się do witających Kowalczyk.

„W najbliższy weekend na pewno nie wystartuję” – od razu zapowiedziała zawodniczka AZS AWF Katowice. Pytana, jak ocenia organizację zawodów, z jakimi wraca wrażeniami, odpowiedziała: „wiedziałam, czego mogę się spodziewać i te igrzyska spełniły moje oczekiwania, były najlepsze, na jakich startowałam. Z nostalgią będę je wspominać”. 31-letnia zawodniczka z Kasiny Wielkiej wywalczyła w Soczi złoty medal w biegu na 10 km techniką klasyczną. To piąty olimpijski krążek Kowalczyk.

W Turynie w 2006 roku zdobyła brązowy (30 km techniką dowolną), a w Vancouver w 2010 – złoty (30 km techniką klasyczną), srebrny (sprint „klasykiem”) i brązowy (15 km bieg łączony). Bieg na 30 km stylem dowolnym nie ułożył się po myśli Kowalczyk. Chwilę po starcie zahaczyła nogą o czyjąś nogę. „Niestety, była to moja lewa czyli ta kontuzjowana, no i coś tam się naruszyło i nawet przy znieczuleniu ból był bardzo duży. Próbowałam jeszcze, starałam się biec, ale tam gdzie trasa była zlodowaciała, nie dawałam już rady” – zaznaczyła.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*