James Harden podpisał rekordowy kontrakt z Houston Rockets

James Harden ma zarabiać w Houston Rockets w ciągu sześciu lat 228 milionów dolarów fot.CJ Gunther/EPA

James Harden został najlepiej wynagradzanym koszykarzem w historii ligi NBA. 27-letni zawodnik przedłużył do 2023 roku kontrakt z Houston Rockets i – jak podały amerykańskie media – ma zarobić w ciągu sześciu lat 228 mln dolarów.

„Houston to moje miejsce na ziemi. Razem z kolegami chcemy walczyć o mistrzostwo” – powiedział mierzący 196 cm wzrostu Harden, który w zespole „Rakiet” występuje od 2012 roku.

Z kolei właściciel klubu Leslie Alexander skomentował: „James pokazał, że jest w pełni skoncentrowany na zwycięstwach. W ostatnich latach zrobił niesamowity postęp i stał się jednym z najbardziej wartościowych zawodników w lidze. Jest idealnym liderem naszego zespołu”.

Harden ma za sobą najlepszy rok w karierze. Zdobywał średnio 29,1 pkt w meczu, miał 11,2 asyst i 8,1 zbiórek. W głosowaniu na MVP rozgrywek zajął drugie miejsce za Russellem Westbrookiem.

Do Houston przed nowym sezonem dołączył Chris Paul. Jeden z najlepszych rozgrywających w NBA ostatnie sześć lat spędził w Los Angeles Clippers.

(PAP)

Categories: Sport

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*